Naczynia i sztućce Weber – moja opinia

Jakiś czas temu pisałam grillach Weber. Dziś kilka słów mojej opinii o zastawie stołowej i sztućcach Weber, które są doskonałym uzupełnieniem oferty firmy.

Smak to nie wszystko

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jemy przede wszystkim oczami i wygląd serwowanych posiłków ma ogromne znaczenie. Dania ładnie zaaranżowane, zaserwowane na estetycznej zastawie spożywamy z dużo większą przyjemnością niż posiłki „rzucone” na trzydziestoletni talerz. Na odczuwany przez nas smak jedzenia wpływa suma wrażeń odbieranych różnymi zmysłami. Dlatego warto zainwestować w dobrą porcelanę – szkoda „zepsuć” kulinarne dzieło. Lepiej uwypuklić jego walory, stosując różne kolory (np. przez dodatek warzyw), dekoracje z ziół czy owoców. Proste ciasto wystarczy czasem oprószyć cukrem pudrem i/lub pokropić stopioną czekoladą, aby nabrało zupełnie innej prezencji.

Jaka porcelana najlepsza?

Wróćmy jeszcze na chwilę do zastawy, która jest niezwykle ważnym elementem każdego posiłku. Moim zdaniem najlepsza jest jasna – biała lub kremowa i maksymalnie prosta. Na takiej posiłki zawsze wyglądają najlepiej. Nie raz próbowałam robić zdjęcia na pięknych kolorowych talerzach i nie raz ostatecznie wracałam do bieli. W przypadku dań grillowych, często serwowanych na zewnątrz, istotne jest także aby naczynie zatrzymywało ciepło. Firma Weber uwzględniła oba aspekty – praktyczny i estetyczny, tworząc swoją zastawę. Wszystkie naczynia (m.in. talerz obiadowy, talerz deserowy, talerz serwisowy, miska na sosy i sałatki) charakteryzuje prosty, klasyczny design naczyń, bez zbędnych ozdób i „udziwnień”. Z kolei materiał z jakiego wykonano naczynia to twarda, solidna porcelana, która wykazuje zdolność zatrzymywania ciepła oraz dużą odporność na zarysowania. Będzie zatem służyć przez długie lata.

Porcelanowy talerz obiadowy marki Weber.

Sztućce dla miłośników nowoczesnych form

Dopełnieniem eleganckiej zastawy stołowej są oczywiście eleganckie sztućce. O tych Weber też pomyślał i stworzył takie, które są idealnie dopasowane do potrzeb miłośników grilla. Sztućce do dań z grilla powinny być szczególnie wytrzymałe, a nóż do potraw z grilla musi posiadać ostre ząbki by poradzić sobie z każdym rodzajem mięsa, w tym z krwistym stekiem. Te właśnie cechy posiadają sztućce Weber – zerknij na zdjęcie poniżej.

Komplet sztućców Deluxe.

Uwagę zwracają ergonomicznie zaprojektowanie uchwyty, w bardzo oryginalnym kształcie. Delikatny wzór (w kropeczki) jest dobrym uzupełnieniem klasycznej zastawy.

I ostre noże!

Warto też wspomnieć, że firma Weber oferuje spójne ze sztućcami (pod względem designu) noże ze stali nierdzewnej.

Noże marki Weber.

Dostępne są noże do różnych celów – do warzyw, do pieczywa, do obierania czy nóż szefa kuchni. Można się też zaopatrzyć w zestaw do krojenia większych kawałków mięs. Ten ostatni składa się z ostrego noża oraz specjalnego widelca do podtrzymywania krojonych kawałków. Gorąco polecam! Dobre noże naprawdę trzeba mieć!

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*