Szkoła Cukiernictwa Le Cordon Bleu

Z przyjemnością prezentuję mój najnowszy prezent – książkę „Szkoła Cukiernictwa”, które zawiera przepisy przygotowane przez Akademię Le Cordon Bleu. Le Cordon Bleu to najstarsza (założona w 1895 r. w Paryżu) i najbardziej szanowana szkoła gotowania na świecie. Ukończenie kursu gotowania czy kursu cukiernictwa w Le Cordon Bleu to marzenie wielu profesjonalistów.

Dzięki „Szkole Cukiernictwa” wydanej przez wydawnictwo „Jedność”, dziś każdy z nas może nieco poznać tajniki profesjonalnej sztuki cukierniczej. Zawarte w książce przepisy to przepisy największych szefów kuchni, zilustrowane wieloma zdjęciami, pokazującymi jak krok po kroku wykonać dany deser.

Przedstawione w książce desery są najróżniejsze – jest wiele receptur na klasyki w rodzaju makaroniki, serniki, eklery czy babki. Jest także wiele pomysłowych, nowatorskich deserów, godnych obecności w najlepszych restauracjach. Polecam zatem tę pozycję nie tylko amatorom wypieków, którzy pragną przenieść się na wyższy poziom. Książka będzie także doskonała dla osób, które zawodowo zajmują się przygotowywaniem słodkich smakołyków. Niektóre przepisy są bardzo zaawansowane, ale jest też sporo prostych przepisów dla mniej wtajemniczonych – np. na kruche ciasteczka, babkę czy muffinki.

Jednym z największych atutów książki są przepiękne zdjęcia – wspaniale zaaranżowane, ostre i apetycznie wyglądające. To prawdziwa uczta dla oka! Popatrzcie na kilka przykładowych. To tylko namiastka. Książka liczy niemal 500 stron!

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*