OFDS już wkrótce! Będę tam i ja!

Dziś kilka słów na temat kulinarnego wydarzenia (i mojego w nim udziału) jakie zbliża się wielkimi krokami – Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku.

„W Krainie Smaku” ma zaszczyt być blogiem partnerskim tego wspaniałego wydarzenia (spójrzcie na banner po prawej), a „BlogerChef” organizatorem kilku atrakcji odbywających się w jego ramach. W długi weekend 15-18 sierpnia br. będzie się duuużo działo w Poznaniu. Jeszcze więcej niż w roku ubiegłym. Wtedy mogłam być na Festiwalu jedynie w piątek, a i tak wrażeń i niespodzianek spotkało mnie całe mnóstwo. Przeczytajcie o nich w mojej relacji z VI Ogólnopolsiego Festiwalu Dobrego Smaku.

Festiwalowe atrakcje

W tym roku po raz kolejny odbędzie się Jarmark Dobrego Smaku, konkurs na najlepszą nalewkę, pokazy kulinarne, laboratoria, koncerty i wiele innych atrakcji. W kinie MUZA będą wyświetlane filmy kulinarne (to festiwalowa nowość), a w Sheratonie zostanie wydany specjalny bankiet z live-cookingiem. Szef kuchni Krystian Szopka i znany ekspert kulinarny Paweł Loroch pokażą jak wykorzytywać lokalne, polskie i wielkopolskie tradycje kulinarne w przygotowywaniu dań fusion. Jak dla mnie zapowiada się super. Gorąco zachęcam do lektury programu i śledzenia fanpage OFDS. Gwarantuję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wnikliwi mogli już zauważyć, że BlogerChef i ja jako organizatorka projektu, blogerka, dietetyk i biotechnolog też pojawimy się na Festiwalu. Więcej o naszych działaniach na odświeżonej stronie BC. I poniżej.

W Krainie Sałatek

Największym naszym przedsięwzięciem będzie namiot zdrowia na Starym Rynku, który stanie pomiędzy ulicą Świętosławską i Wrocławską.

Od 12:00 do 19:00 wraz z pięcioma super-sympatycznymi i zaangażowanymi blogerkami (Moniką, Karmel-itką, Patrycją, Anią i Gosią) oraz Partnerami: markami Sierpc, Borges oraz Fit&Easy będę komponowała pyszne i wartościowe sałatki dla gości Festiwalu, a wraz z Patrycją udzielała porad żywieniowych. Będziemy też przeprowadzały analizę składu ciała. Jeśli chcecie się dowiedzieć jaki jest Wasz wiek metaboliczny albo ile potrzebujecie dziennie kalorii by utrzymać zgrabną sylwetkę to zapraszamy do nas! Pokażemy Wam też prawidłowo zbilansowaną dietę, zdradzimy sekret idealnego sosu vinaigrette i przede wszystkim umożliwimy spróbowanie świetnych produktów naszych Partnerów.

BlogerChef na Scenie Gównej OFDS

Namiot sałatkowy to nie jedyne wydarzenie jakie organizujemy w czwartek. O godzinie 16:00, pojawimy się też na Scenie Głównej Festiwalu, z pokazem kulinarnym BlogerChef’a i Jana Niezbędnego.


Gotować będzie nasz pierwszy w Polsce BlogerChef Marysia Banach, a także Dorota Indycka i Paweł Urbański. Ja również znajdę się na Scenie jako organizatorka projektu BC i pewnie będę odpowiadać na liczne pytania bardzo miłego konferansjera – Pana Tomka. A blogerzy zaprezentują przybyłym jak dzięki papierowi Jana Niezbędnego beztłuszczowo usmażyć łososia i jak fajnie go podać (z pęczakotto). Poza tym powstaną niecodzienne naleśniki i domowa tortilla z przepyszną pastą. Wszyscy goście otrzymają ładną ulotkę z realizowanymi na Scenie przepisami. Każdy będzie mógł zatem przyrządzić w domu to co mu zasmakuje. A zasmakuje na pewno 🙂 Ponadto mamy w zanadrzu konkurs dla publiczności (zerknijcie sobie na moje testy wiedzy, publikowane po półfinałach BC) z dużymi paczkami-nagrodami, a także drobne upominki od Jana Niezbędnego dla wszystkich. Tak więc – kto może niech przybywa w czwartek 15 sierpnia na Rynek do Poznania.

Moje warsztaty zdrowej kuchni z elementami kuchni molekularnej

W piątek z kolei zapraszamy blogerów kulinarnych do Akademii Kulinarnej SPOT. TO EAT na prowadzone przeze mnie warsztaty „Blogujemy i gotujemy (z głową)”.

Formuła warsztatów będzie fuzją klasycznych warsztatów (podczas których gotuje się zaplanowane wcześniej dania) oraz kulinarnego Hyde Parku, czyli strefy wolnego wyrażania swoich kulinarnych pomysłów. Przygotuję dla uczestników kilka przepisów na zdrowe przekąski, dania i desery, które będą zawierały pole do sporej kreatywności. Planuję także wprowadzić do menu elementy kuchni molekularnej. Wykorzystamy moje biotechnologiczne wykształcenie i pobawimy się w tworzenie molekularnych pudrów, pianek, molekularnego kawioru. Będzie zdrowo, ciekawie, pysznie i pięknie! Będziemy m.in. piec tradycyjny chleb na zakwasie i podamy go w postaci koreczków z molekularnym kawiorem. Upieczemy też ciekawe muffiny na fasoli Kidney, z dodatkiem pudru z Nutelli. Na razie nic więcej nie zdradzę. Ale po warsztatach zapewne zamieszczę dość szczegółową relację i galerię zdjęć.

Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać tych wszystkich wydarzeń o których napisałam wyżej! Do całego Festiwalu jestem generalnie bardzo pozytywnie nastawiona. Nasze „akcje”, w mojej opinii, są merytorycznie rewelacyjne, a współpraca z organizatorem OFDS, Partnerami i wszystkimi osobami zaangażowanymi w projekt jest czystą przyjemnością. Właściwie już w chwili obecnej najważniejsze sprawy są dopięte na ostatni guzik. Pozostały nam tylko szczegóły do dopracowania. Pozostaje mi mieć nadzieję, że nie pojawi się żadna nieprzyjemna niespodzianka, a pogoda dopisze.

I jeszcze dużo, dużo więcej

Jak wspominałam na początku, wydarzenia organizowane przez BlogerChef’a są tylko niewielkim wycinkiem festiwalowego programu. Rozmaitych atrakcji czeka na nas mnóstwo. Tak więc w niektórych będę mogła po prostu wziąć udział. W sobotę wybieram się na warsztaty z Sebastianem Gołębiewskim z dań z kurczaków z chowu zrównoważonego. Odwiedzę też na pewno stoiska z warsztatami dla dzieci, stoisko kampanii Trzy Znaki Smaku i inne. Ponadto bardzo podoba mi się punkt programu pt. „Regionalne inspiracje w kuchni fusion – obiad live-cooking z Krystianem Szopką i Pawłem Lorochem, Restauracja Fusion w Hotelu Sheraton„. Zobaczymy czy uda mi się tam być. W niedzielę wybiorę się pewnie na śniadanie nad Wartą oraz warsztaty rękodzieła artystycznego.

Pamiętajcie, że Wy taże możecie wząć udział w Festiwalu! Przestudiujcie raz jeszcze program i poczyńcie odpowiednie przygotowania.

Do zobaczenia na Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku, 15-18 sierpnia w Poznaniu 🙂

4 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*