V-ty półfinał BlogerChef’a w Bielsku-Białej – moja relacja

Wczoraj pisałam o „wieczorku zapoznawczym” przed V-tym półfinałem BlogerChef’a, czyli warsztatach kuchni azjatyckiej. Dziś będzie już o samym konkursowym gotowaniu. Działo się jak zawsze dużo i w obłędnym tempie. Pogoda nie dopisała, ale przepiękne wnętrza restauracji „Dworek” w Bielsku-Białej trochę tę niepogodę rekompensowały.

Czuję się prawie jak twarz Ole! 😉

Grono finalistów BlogerChef’a uzupełniła Gosia Jaszczyk, autorka bloga tapasdecolores.blogspot.com oraz deseru kokosowego z mango, pistacjami i limonką, który podbił serca jurorów. Spore uznanie zdobyła również azjatycka zupa z ananasa i chili oraz mus z kandyzowanego imbiru jaki zaprezentowała Ania Grzesiak, zdobywczyni drugiego miejsca. Moje zainteresowanie przyciągnęły również ciekawe babeczki Bernadety Jarnot-Maneckiej – z pastą pandanową. Miały śliczny, żywy, zielony kolor i postać bardzo ładnych kwiatuszków.

W czasie obrad jury, uczestników i gości zajął pan Paweł Olkuski, reprezentujący firmę „wine4you”. Poprowadził on mini-prelekcję na temat win, połączoną z degustacją.

A potem Artur, barman z restauracji „Dworek”, wprowadził nas w świat smoothies’ów. Albo „ziuwaksów”, jak nazywa je Mirek Drewniak. Podobno w gastronomii tak nazywa się wszystko co nieokreślone, przemielone i bez wyraźnego kształtu. Nasze smoothies, czyli warzywno-owocowe bezmleczne koktajle, wyraźny miały na pewno smak. W jednych przebijał seler naciowy, w innych burak, w jeszcze innych szpinak lub kiwi. Na koniec powstała wersja składająca się z jabłka i cynamonowej żubrówki. Wyobraźcie sobie jak wszyscy chętnie ją próbowali 😉

Ogłoszenie wyników zakończyło ostatni już półfinał BlogerChef’a. Przed nami Wielki Finał i (mam nadzieję) towarzyszące mu imprezy. Trzymajcie kciuki żeby wszystko się udało tak jak planujemy!

 

6 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*