Jak wybrać dobre garnki do kuchni?

Garnki to podstawowe wyposażenie kuchni w każdym domu. Ale jak wybrać te idealne do twojej kuchni? Różnorodność garnków na runku jest ogromna, a ich wybór może przyprawić o zawrót głowy. Decydując się na konkretne rodzaje garnków należy przede wszystkim pamiętać, że pracują one w bardzo niekorzystnych warunkach takich jak wysoka temperatura czy kontakt z gorącym tłuszczem, dlatego dobre garnki powinny być nie tylko solidne i trwałe, ale również wygodne w użytkowaniu. Zainwestowanie pieniędzy w lepszy rodzaj garnków jest gwarancją jakości na wiele lat ich użytkowania. Jakie więc garnki kupić, aby być zadowolonym z wyboru? Oto kilka wskazówek!

1. Zestaw garnków jako podstawowe wyposażenie kuchni

2. Garnki ze stali nierdzewnej – jak je wybrać?

1. Zestaw garnków jako podstawowe wyposażenie kuchni

Wybierając pojedyncze garnki bądź całe zestawy garnków należy pamiętać, że ich estetyczny wygląd, choć ważny, nie jest jednak najważniejszy. Prodcenci posiadają w swojej ofercie szeroką gamę kształtów i kolorów swoich produktów, które idealnie wkomponują się praktycznie w każdą kuchnię. Jednakże podstawą przy wyborze kierować powinniśmy się przede wszystkim trwałością i funkcjonalnością. Warto zwrócić uwagę czy dany zestaw ma możliwość stosowania ich w połączeniu z płytą indukcyjną, czy są może przeznaczone na kuchenki gazowe. W związku z tym, że garnek ma bezpośredni kontakt z żywnością sprawdź z czego jest on wykonany. Wbierając odpowiednie zestawy przygotowywanie każdej potrawy będzie dużo prostsze. Kupując kompletne zestawy garnków możemy liczyć na ich łatwość przechowywania, ponieważ mamy gwarację, że jeden wejdzie w drugi. Komplet zagwarantuje nam również jednakowe i parametry i właściwości wszystkich garnków.

2. Garnki ze stali nierdzewnej – jak je wybrać?

 Produkty wykonane ze stali nierdzewnej charakteryzują się odpornością na korozję i dobrze przewodzą ciepło. Dużym atutem plusem jest również ich trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju ścieranie i nie niszczeją pod wpływem działania kwasu pochodzącego z żywności. Stal nierdzewna odporna jest zarówno na działanie niskich i wysokich temperatur, dlatego też w naczyniach wykokanych z tego materiału można przygotowywać różnego rodzaju mięsa, a następnie przechowywać je wraz z naczyniem w lodówce czy zamrażarce. Pod wsględem estetycznym są uniwersalne, przez co dobrze będą się prezentować w każdej kuchni. 

 Decydując się na garnki wykonane ze stali nierdzewnej trzeba pamiętać, że w porównaniu do innych, na przykła wykonanych z aluminium garnków będą one dość ciężkie. Do wad stali nierdzewnej należy również zaliczyć fakt, że zyt długo przechowywane potrawy w naczyniu nabiorą charakterystycznego, metalicznego posmaku.

Polecam również:

https://wkrainiesmaku.pl/22116/catering-dietetyczny-kto-i-dlaczego-powinien-z-niego-skorzystac/

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*