25 sierpnia Dniem polskiej żywności – zapraszam do kulinarnej akcji!

Lubicie polskie produkty? Bo ja bardzo! Nie wyobrażam sobie życia bez białego twarogu i kiszonej kapusty. Oczywiście, od zagranicznych produktów również nie stronę bo dają duże pole do kulinarnego manewru. Poza tym uwielbiam kuchnię fusion. U mnie często poznański gzik pojawia się obok ziemniaków z włoskim pesto, a hiszpańska quesadilla kryje w sobie podhalańską bryndzę. Produkty polskie, to jednak nie tylko produkty regionalne. To często „zwyczajne” produkty od małych lokalnych producentów, jak nabiał, soki, wędliny, konfitury i inne przetwory.

Mnóstwo wspaniałych polskich produktów spotkałam podczas tegorocznego VII Ogólnopolskim Festiwalu Dobrego Smaku w Poznaniu.

Niebawem spotkam kolejne na Małopolskim Festiwalu Smaku. Okazuje się, że jest ich tak wiele… A my zupełnie ich nie dostrzegamy, bo na półkach w supermarketach znajdujemy głównie przegląd oferty zagranicznych koncernów.

Dlatego pragnę Was zachęcić do wspólnego odkrywania ciekawych wyrobów polskich firm. Mamy ku temu doskonałą okazję – 25 sierpnia obchodzimy bowiem Dzień polskiej żywności. Może poświętujecie ze mną? Podzielmy się pomysłami na oryginalne dania z udziałem dobrej jakości krajowych produktów. Zapraszam serdecznie!

Nie-blogerzy mogą o swoich pomysłach pisać w komentarzach. Blogerów natomiast gorąco zachęcam do dołączenia do organizowanej przeze mnie na durszlak.pl akcji. Jak to zrobić dowiecie się klikając tutaj.

3 komentarzy

  1. Fantastyczny pomysł na akcje! Taki internetowy festiwal smaku! Z niecierpliwością czekam na wszystkie przepisy i chętnie podzielę się swoimi. To będzie bardzo inspirująca akcja!

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*