Ekstra szybka kapusta z borowikami

Nie uwierzycie, ale pomysł na ten przepis podsunęła mi… babcia. Tak, to ekstra szybka wersja kapusty z grzybami. Nie wymaga moczenia i gotowania grzybów bo te są już w słoiku z kapustą. A intensywny grzybowy aromat daje… zupa z torebki. Co by nie mówić o „gotowcach”, w wielu przypadkach trzeba przyznać, że smak mają dopracowany i mocno ułatwiają życie. Więc osobom, które potrzebują błyskawicznego przepisu na kapustę z grzybami bardzo polecam ten „patent”. Oczywiście nie namawiam żeby w wigilię rezygnować z tradycyjnej wersji kapusty z grzybami! Po prostu pokazuję alternatywę dla zabieganych i/lub nielubiących gotowania. To także fajny sposób na szybki dodatek do codziennego obiadu. Warto wypróbować.

Kapusta z borowikami
Kapusta z borowikami.
  • 1 słoik kapusty kiszonej z borowikami
  • 1-2 torebki zupy borowikowej (w zależności od tego jak bardzo intensywny chcemy mieć aromat)

Kapustę i borowiki pokrój na mniejsze kawałki. Umieść wraz z zalewą w garnku z nieprzywierającym dnem. Doprowadź do wrzenia i gotuj na małym ogniu, do miękkości kapusty (ok. 20-30 minut). Zupę z torebki (jedną lub dwie, w zależności od tego jak intensywny aromat pragniemy uzyskać) rozmieszaj w szklance zimnej wody. Dodaj do kapusty z grzybami. Gotuj kilka minut od momentu zagotowania. Możesz od razu podawać.

2 komentarzy

  1. Nie wiedziałam, że można kisić borowiki z kapustą. Trzeba zatem o tym pomyśleć już we wrześniu?

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*