Mini-kanapeczki z pastą z suszonych pomidorów, fety i kremowego serka

Mini-kanapeczka, którą przygotowałam jako przystawkę dla Natalii i Emi. Intensywna w smaku pasta z suszonymi pomidorami i fetą super łączy się z mniej wyraźnym jajkiem. Takie samo połączenie testowałam też w tostowanej kanapce. Również była super. Pasta fajnie smakuje także posypana podprażonym na suchej patelni słonecznikiem. Jej resztki można  zużyć do sosu śmietanowego lub położyć na pizzę.

Kanapeczki z pastą z suszonych pomidorów i jajkiem_20160720_162047-a-1024

Składniki na pastę z suszonych pomidorów, fety i kremowego serka:

  • 6 suszonych pomidorów
  • 80-100 g sera typu „polska feta”
  • 200 -300 g kremowego serka – ilość serka zależy od gustu i przeznaczenia pasty. Jeśli ma być intensywna w smaku (tak jak w kanapce ze zdjęcia), lepiej dać go mniej. Jeśli wolimy rzadszą konsystencję można częściowo kremowy serek zamienić na twarożek homogenizowany lub jogurt/śmietanę. 

Dodatkowe składniki:

Pasta z suszonymi pomidorami: Pomidory posiekaj w malakserze lub Thermomix. Dodaj oba sery i dokładnie połącz składniki. 

Pastą posmaruj pieczywo. Połóż na wierzch plasterki lub ćwiartki jajka. Posyp szczypiorkiem i kiełkami.

Kanapeczki z pastą z suszonych pomidorów i jajkiem_20160720_162047-b-1024

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*