Grille węglowe Weber i ich innowacyjne rozwiązania

Marka Weber to niekwestionowany lider wśród producentów grilli – każdy, kto planuje zakup „porządnego” grilla bardzo szybko trafi na stronę weber.com. Firma Weber oferuje wszelkie rodzaje grilli – węglowe, gazowe, elektryczne oraz przenośne. W dzisiejszym wpisie skupię się na grillach węglowych – dostępnych rodzajach i funkcjach jakie oferują. Warto poczytać do końca – zaawansowane modele posiadają naprawdę bardzo niespodziewane, a zarazem użyteczne funkcje.

Seria Orginal Kettle

Original Kettle E-5710

Seria Original Kettle to unowocześniona wersja oryginalnego kociołka od którego rozpoczęła się historia marki Weber. Grille z tej serii nawiązują do wzornictwa z 1952 r., ale posiadają głębszy popielnik oraz wyższe nogi. Do innych wartych uwagi rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę (i które posiadają również wyższe modele grilli Weber)należy zaliczyć:

– kocioł i pokrywa pokryta emalią porcelanową, która nadaje odporność na warunki atmosferyczne

termometr wbudowany w pokrywę, który pozwala na precyzyjną kontrolę temperatury podczas grillowania

– zintegrowane haki na narzędzia (można mieć wszystko pod ręką)

system czyszczenia One-Touch, który pozwala na łatwe usuwanie popiołu

– wytrzymałe kółka odporne na każdą pogodę, dla optymalnej mobilności

Warto dodać jeszcze, że wszystkie grille Webera są technicznie tak skonstruowane, aby zapewnić najbardziej optymalną odległość między źródłem ciepła, a grillowanymi produktami. Idealnie zaprojektowana pojemność kotła wraz z otworami wentylacyjnymi zapewniają dobrą cyrkulację ciepła oraz możliwość sterowania ilością doprowadzanego powietrza. Ciepło skumulowane pod pokrywą zapewnia opiekanie potraw ze wszystkich stron, czyli szybciej, równomierniej i delikatniej. Ponadto pokrywa daje możliwość bardzo dokładnej regulacji temperatury i zastosowania poszczególnych metod grillowania.

Ceny grilli z serii Orginal Kettle, w zależności od modelu, wahają się od 680 zł do 1.250 zł.

Seria Master Touch

Master-Touch GBS Premium SE E-5775

Grille Master Touch GBS należą do najnowocześniejszych na rynku i posiadają wiele niezwykłych funkcji. Sporo nowych możliwości nadaje unikalny ruszt GBS (Weber Gourmet BBQ System), który składa się z dwóch części – stałej (w formie kratki) i wymiennej. Część wymienna może mieć postać klasycznej kratki do steków i mięs, ale może także przyjąć formę woka, żeliwnego kociołkakamienia do pizzy lub wkładu do gofrów (są też inne wkłady).

Ruszt GBS – Weber Gourmet BBQ System

Na takim grillu można zatem przyrządzić znacznie więcej dań niż na grillu z marketu, a także desery. Więcej o tajnikach przygotowania pizzy na grillu znajdziecie w tym artykule na temat przyrządzania pizzy na grillu. Dla wygody użytkownika, firma Weber zaprojektowała liczne akcesoria, które pozwolą stworzyć prawdziwą ogrodową kuchnię. Np. do zdejmowania ciasta z rusztu bardzo przydatnym narzędziem jest łopata do pizzy Weber. Do krojenia pizzy doskonałym rozwiązaniem będzie z kolei radełko do pizzy Weber. Pozwoli ono na pokrojenie jej na idealne kawałki. W przypadku stosowania wkładów do rusztu GBS, warto zaopatrzyć się także w żeliwną podstawkę, która pozwala na ich szybsze wychłodzenie.

Ruszt GBS to jednak nie wszystko. Nowoczesna konstrukcja urządzenia daje jeszcze więcej kulinarnych możliwości. Grille Master Touch pozwalają na pieczenie metodą low&slow, czyli długo i w stosunkowo niskiej temperaturze. Ta metoda pozwala na stworzenie soczystych żeberek, delikatnej wieprzowiny (tzw. szarpanej) czy innych mięs. Specjalny system wentylacji misy oraz płyta dyfuzyjna, która ogranicza dopływ ciepła do żywności, sprawiają również, że grille Master Touch nadają się do wędzenia, przez co potrawy otrzymują nowy wymiar smaku. Ze względu na mnogość funkcji, grille Master Touch są często nazywane grillami typu 3 w 1, gdyż dają możliwość obróbki żywności na  3 sposoby: grillowania, pieczenia oraz wędzenia.

Unikalna konstrukcja grilli z serii Master Touch umożliwia wolne pieczenie w niskiej temperaturze a to z kolei jest gwarancją unikalnych doznań smakowych.

Więcej na temat wędzenia na grillu przeczytacie w tym artykule na temat wędzenia według Weber. Akcesoria do wędzenia oraz zrębki wędzarnicze są także łatwo dostępne. Co więcej, do wyboru mamy mnóstwo rodzajów drewna do wędzenia, a każde drewno to nowe możliwości.

Tyle już napisałam, ale to nadal nie wszystko. Prócz rusztu GBS oraz rozwiązań pozwalających na wolne pieczenie i wędzenie, grille serii Master Touch posiadają:

– wszystko co wymieniłam wcześniej, opisując serię Original Kettle

– uchwyt pokrywy Tuck-Away, który trzyma pokrywę podczas kontroli grillowanej żywności (dzięki temu się nie poparzymy)

– uchwyt iGrill, który utrzymuje termometr iGrill pod ręką.

Urządzenie iGrill to termometr na 4 sondy łączący się ze smartfonem (iOS i Android) przesyłając w czasie rzeczywistym informację o aktualnej temperaturze grillowanego dania, czyli pozwala kontrolować potrawę kiedy np. jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż grill – np. witamy gości. Dedykowana do urządzenia aplikacja mobilna zawiera szereg ustawień takich jak wybór potrawy, gotowe przepisy czy możliwość łączenia się ze społecznością entuzjastów kulinarnych.

Ceny grilli z serii Master Touch, w zależności od modelu, wahają się od 1.250 zł do 1.700 zł.

Seria Performer

Grille z serii performer również zaopatrzone są w uchylny ruszt do pieczenia Gourmet BBQ System, system czyszczenie One-Touch z popielnikiem i inne udogodnienia, które opisywałam wcześniej. Seria Performer różni się przede wszystkim tym, że posiada dodatkowy stolik roboczy, pojemniki na węgiel, a także inną konstrukcję nóg. Grille Weber Performer przypominają stabilne wózki, które można bez problemu transportować. Najbardziej zaawansowany model, czyli Performer Deluxe, posiada także elektroniczny system zapłonu Touch-N-Go. Rozpalenie brykietu dzieje się praktycznie samo, zaledwie po naciśnięciu guzika. Nie musimy się też martwić o stosunkowo duże wymiary grilli Performer – nie trzeba wcale szukać na nie miejsca w garażu, ponieważ urządzenie może stać na dworze, przykryte dedykowanym pokrowcem (choć oczywiście do innych grilli firmy Weber też są pokrowce). 

Ceny grilli z serii Performer, w zależności od modelu, wahają się od 2.000 zł do 2.800 zł.

Seria Summit

Same zapalają się także grille Weber z najwyższej półki, czyli z serii Summit (dzięki gazowemu zapłonowi Snap-Jet). Grille z tej serii są też największe – mają średnicę 61 cm, podczas gdy niższe modele mają 57 cm). Dodatkowo posiadają pokrywę i kocioł wykonany jest w technologii dwuściennej w celu lepszej izolacji termicznej.

Zachęcam do obejrzenia krótkich filmików, które pokazują grill Weber Summit w akcji, dostępnych na tej stronie: https://www.top-grille.pl/summit-grill-weglowy.html. Naprawdę warto!

Ceny grilli z serii Summit, w zależności od modelu, wahają się od 9.000 zł do 11.000 zł.

Polecam również:

https://wkrainiesmaku.pl/22081/jak-wybrac-dobre-garnki-do-kuchni/

 

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*