Botwinka z makaronem

W tym roku bawię się po raz pierwszy w życiu z botwinką. Postanowiłam zacząć od połaczenia jej z makaronem i serkiem kozim lub parmezanem. Niestety, nie udało mi się znaleźć żadnego z wymienionych serów w osiedlowym sklepie. Zadowoliłam się w związku z tym zwykłą goudą. Dodałam też kilka plasterków szynki i sporo świeżo mielonego pieprzu. Efekt mnie jak najbardzie zadowolił.

Myślę, że świetnym akompaniamentem do tagliatelle i botwinki byłyby też krewetki. I świeże zioła lub natka pietruszki. Mam nadzieję, że uda mi się to sprawdzić w niedalekiej przyszłości.

  • makaron tagliatelle
  • czosnek + oliwa z oliwek
  • liście botwinki
  • ser (żółty, kozi, parmezan, feta, pleśniowy)
  • opcjonalnie: szynka, kurczak, krewetki, natka pietruszki, etc.

Ugotuj makaron. Podsmaż posiekany czosnek na niewielkiej ilości oliwy z oliwek, uważając by go nie spalić. Dodaj opłukane i pokrojone liście botwinki. Chwilę podgrzewaj, mieszając od czasu do czasu. Następnie wmieszaj makaron i starty ser oraz wybrane opcjonalne składniki (u mnie kiełbasa krakowska).

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*