Pieczone młode ziemniaczki ze świeżym tymiankiem

Ziemniaki – wszechobecny, dominujący na polskich stołach dodatek do dań mięsnych. Na szczęście nie musi być nudny. Bo ziemniaczki można bardzo ciekawie doprawić. Na przykład tymiankiem. Nawet moja babcia była pod wrażeniem! Bo zaserwowałam właśnie takie ziemniaki na rodziny obiad. Wraz z kieszonkami z kurczaka po śródziemnomorsku i kremem z młodej kapusty.

  • młode ziemniaki
  • olej lub oliwa
  • przyprawa do ziemniaków
  • świeży tymianek
  • sól, świeżo mielony pieprz

Dokładnie wyszoruj ziemniaki i pokrój na połówki, ćwiartki lub ósemki, w zależności od wielkości i twoich preferencji. Skrop oliwą lub olejem, oprusz przyprawą do ziemniaków i posyp liśćmi świeżego tymianku. Piecz w naczyniu żaroodpornym, pod przykryciem, w 180 st.C, ok. 20 min. W razie konieczności dosól ziemniaki i oprusz świeżo mielonym pieprzem.

4 komentarzy

  1. Uwielbiam młode ziemniaczki, a w szczególności pieczone. Polałabym je jeszcze zdrową hiszpańską oliwą i love aceite. Jest delikatna i bardzo ładnie pachnie. Pychota!

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*