Klasyczne kotlety mielone

Kotlety mielone, czyli klasyka kuchni polskiej. Zwykle robiłam je tak jak moja babcia – dodając do mięsa bułkę tartą połączoną z ciepłym mlekiem (taką papkę), cebulkę i przyprawy – najczęściej jedynie sól i pieprz. Ostatnio M. przetestował wersję prostszą, która pozwala na uzyskanie w pełni domowego smaku, bez „bawienia się” w przygotowywanie pieczywa, siekanie cebuli i przyprawianie. Okazuje się, że „gotowiec” Winiary świetnie odtwarza tradycyjne aromaty.

Kotlety mielone - jak je robicie? Z jakimi przyprawami?

  • WINIARY POMYSŁ NA … kotlety mielone*
  • 500 g mięsa mielonego
  • tłuszcz do smażenia
  • ulubione dodatki: np. ziemniaczki pieczone lub w postaci puree + marchewka z groszkiem, buraczki, fasolka szparagowa, jakakolwiek surówka, etc.

Zawartość torebki z „Pomysłem” wymieszaj w 125 ml (ok.1/2 szklanki) letniej wody i odstaw na 2-3 minuty. Uzyskaną masę wymieszaj z mięsem. Następnie uformuj kotlety i smaż na tłuszczu – najpierw większym, a potem mniejszym, tak by były nie pozostały surowe w środku.

Składniki: Bułka pszenna tarta, warzywa suszone (cebula, czosnek, papryka czerwona mielona, liść pietruszki, papryka chilii) sól, cukier, zioła, pieprz czarny

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*