Konfitury rabarbarowe i truskawkowe 2013

Dziś i w następnych kilku wpisach podzielę się moimi tegorocznymi doświadczeniami związanymi z produkcją domowych konfitur truskawkowych i rabarbarowych. Wiem, że już trochę po sezonie, ale ostatnio pochłonęła mnie Szkoła Kuchni Artystycznej, którą prowadziłam. Ale wracam już do rzeczywistości i zaległych notatek.

TRUSKAWKI-RABARBAR-CYTRYNA

Tegoroczną zabawę w konfitury rozpoczęłam od mixu truskawkowo-rabarbarowego. Zakwaszonego cytryną i lekko tylko dosłodzonego. W rezultacie otrzymałam gęsty, lekko włóknisty kwaskowy mus.

  • 200 g truskawek
  • 200 g rabarbaru
  • sok z ok. 1/3 cytryny
  • 2 łyżki cukru

Jego sposób wykonania polegał jedynie na obraniu, rozdrobnieniu i wymieszaniu owoców z cukrem oraz sokiem z cytryny i pogotowaniu całości na małym ogniu.

Mus świetnie pasował do tostów z Nutellą i rozgniecionym bananem. Niestety, nie mam zdjęcia tej delicji. Możecie mi jednak uwierzyć na słowo, że wyglądała bardzo podobnie do konfitury rabarbarowo-pomarańczowej, tej na pierwszym planie:

Wyżej znajduje się konfitura/frużelina truskawkowa oraz gęsta konfitura truskawkowa z bazylią. Przepisy podam w kolejnych postach.

3 komentarzy

  1. Ciekawe połączenie smaków. Ja ostatnio bardzo polubiłam konfiturę, którą kupuję na jednym z warszawskich targów – nazywa się czekośliwka i jak nazwa wskazuje jest zrobiona ze śliwek i kakao 😉 Przyznam, że rabarbarowej jeszcze nie próbowałam…

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*