Quesadilla z łososiem i kremowym serkiem

Szybciutka przekąska, idealna na błyskawiczny lunch. Pyszna quesadilla z łososiem, kremowym serkiem i koperkiem, czyli klasyczne i sprawdzone połączenie. Możecie wykorzystać serek o dowolnym smaku, zastąpić go serem żółtym lub innym. Jako alternatywa koperku sprawdzi się pietruszka. Bez ziół quesadilla z łososiem też „da radę”. Szczególnie gdy u jej boku znajdzie się lekka sałatka – np. taka jak na zdjęciu – sałatka z pora, ogórka i kukurydzy, podana na liściach rukoli oraz botwinki.

Podane niżej połączenie smaków możesz też wykorzystać do wrapa na zimno. Po prostu umieść na placku tortilli składniki quesalilli oraz składniki sałatki, zroluj i zajadaj.

Quesadilla z kremowym serkiem i łososiem

  • 4 pszenne tortille
  • 200 g kremowego serka (naturalnego, z ogórkiem, etc.)
  • 100 g łososia wędzonego
  • świeżo mielony kolorowy pieprz
  • pęczek świeżego koperku
  • dodatkowo, do podania – sałatka z pora, kukurydzy i ogórka

Przekrój tortille na pół. Posmaruj kremowym serkiem. Nałóż po plasterku łososia na każdą połówkę. Oprósz świeżo mielonym pieprzem i posyp koperkiem. Złóż połówki w kształt quesadilla i umieść na grillu. Grilluj ok. 1-2 minuty z każdej strony. Podawaj na ciepło, z sałatką.

Quesadilla z kremowym serkiem i łososiem + sałatka z pora, kukurydzy i ogórka

3 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*