Piękne sushi-aranżacje z Matii Sushi

Po wczorajszej długiej relacji z Małopolskiego Festiwalu Smaku i konkursu „Gotuj i bloguj po małopolsku”, zaserwuję Wam coś lżejszego. Małą fotorelację z wizyty w restauracji Matii Sushi. Matii Sushi przygotowało niedawno dla blogerów pyszną degustację i pokaz przygotowywania sushi.

Sushi z Matii Sushi uchodzi za jedno z najlepszych w Poznaniu. Oferta restauracji jest ogromna i bardzo ciekawa. Tylko spójrzcie jak wiele rodzajów sushi pojawiło się w naszym menu.

Kosztowaliśmy zarówno tradycyjne maki (futomaki), jak i maki odwrócone (uromaki/california rolls), nigiri, sushi w omletach i japońskie omlety jako samodzielne przekąski. Moją wersję punktu ostatniego znajdziecie we wpisie pt. tamagoyaki. A więcej o rodzajach sushi przeczytacie w moim wpisie o sushi.

Sposób podania sushi absolutnie mnie zauroczył. Te naczynia, te ozdoby…

Bardzo mile zaskoczona zostałam deserem jaki nam podano. Miętowe naleśniki z farszem kokosowo-czekoladowym były moimi absolutnymi faworytami.

Zachwycałam się również lodami sezamowymi..

…i musem mango z likierem cytrynowym. Pycha!

Okazuje się, że do Matii Sushi to nie tylko fajne miejsce na sushi. Warto się tam również wybrać się na kawę i coś słodkiego. Gorąco polecam.

Za udostępnienie zdjęcia (w kolejnosci od góry) nr 1, 5, 7 i 8 dziękuję organizatorom spotkania.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*