Sylwestrowa tarta by Emi :)

Mawiają, że jaki Nowy Rok, taki cały rok. Oby, oby, bo nasz był bardzo udany i smaczny. Podobnie jak sylwester, spędzony tym razem u nas, na Hetmańskiej, z Emi. Nie mieliśmy uginającego się stołu z mnóstwem finger foodów , ale po prostu dobrą kolację. Powiedziałabym, że nawet bardzo dobrą. I potem super śniadanie (patrz: racuchy drożdżowe z jabłkami).

Ja zrobiłam krem z zielonego groszku. Emi przyniosła wyśmienitą tartę z kurczakiem, szpinakiem i fetą.

2016-01-01-08.57_Krem-z-zielonego-groszku

Tarta-ze-szpinakiem-i-fetą-by-Emi

Tarta-ze-szpinakiem-i-fetą-by-Emijpg

Krem oczywiście był improwizowany. Podsmażyłam na czosnkowym oleju dwie cebule, dodałam dwie duże garście włoszczyzny mrożonej oraz torebkę groszku. Zalałam bulionem, doprawiłam lubczykiem, odrobiną czosnku i świeżo mielonym pieprzem. Wszystko razem zmiksowałam, po czym Emi dorzuciła jeszcze trochę octu balsamicznego – dla przełamania słodkiego smaku. Krem wyszedł rzeczywiście bardzo słodki. Do części dodaliśmy jeszcze nieco śmietanki kremówki – też złagodziła słodycz.

Ponieważ zupy sporo zostało, odgrzewaliśmy ją jeszcze na drugi dzień. Tym razem z dodatkiem puree ziemniaczanego, pozostałego z obiadu.

Przepis na tartę Emi wyglądał tak:

Tarta z kurczakiem, szpinakiem i fetą

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*