Truskawki z galaretką, twarożkiem waniliowym i granolą

Super prosty deser ze składników, które w pierwotnej wersji miały dać mi serniczek na zimno z truskawkami i galaretką. Niestety, ze względu na deficyt czasu sernik nie powstał, ale powstał również pyszny, ale jednocześnie mniej pracochłonny deser. To po prostu truskawki zalane galaretką i podany ze słodkim twarożkiem lub (dla lubiących mniej słodkie desery) śmietaną / jogurtem greckim. Dla fajnego efektu chrupania dodałam jeszcze granolę i rurki z kremem. Ten ostatni dodatek to już szczyt rozpusty – polecam tylko tym, którzy nie muszą uważać na kalorie.

Truskawki z galaretką i twarożkiem waniliowym_DSC_7698-a-1024

  • truskawki
  • galaretka truskawkowa
  • serek waniliowy homogenizowany lub jogurt grecki lub mix
  • dowolna granola, musli crunch, otręby granulowane itp.
  • opcjonalnie rurki z kremem

W salaterkach umieść obrane z szypułek i opłukane truskawki. Zalej tężejącą galaretką, przygotowaną zgodnie z przepisem na opakowaniu. Staw do lodówki do całkowitego stężenia.

Przed podaniem na wierzchu galaretki umieść kleks twarożku i posyp deser granolą. Możesz udekorować rurkami z kremem i świeżą miętą / melisą.

Truskawki z galaretką i twarożkiem waniliowym_DSC_7699-a-1024

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*