Jak wybrać dobre garnki na płytę indukcyjną?

Coraz więcej Polaków decyduje się na wybór płyty indukcyjnej, która cechuje się wieloma zaletami, jakich brak kuchenkom tradycyjnym. Warto jednak pamiętać, że nie każdy garnek nadaje się do stosowania na płycie indukcyjnej. Jak więc wybrać dobre garnki do gotowania na indukcji?

Jak działa płyta indukcyjna?

Gładka ceramiczna tafla płyty indukcyjnej nie pozwala nam zajrzeć pod spód, gdzie kryje się cały mechanizm jej działania. Pod płytą ukryte są spirale wykonane z miedzianego drutu, przez które płynie zmienny prąd elektromagnetyczny, umożliwiający  gotowanie na kuchence indukcyjnej. Kładąc na płycie odpowiedni garnek, uruchamiamy pole magnetyczne, które generuje wydzielanie ciepła w naczyniu. W ten sposób jesteśmy w stanie gotować bez użycia gazu. Obecnie produkowane kuchenki indukcyjne są energooszczędne, gdyż nagrzewają wyłącznie dno naczynia, zamiast całej płyty – mówi doradca klienta ze sklepu internetowego świat-agd.com.pl. – Ta cecha pozwala również zachować maksymalne bezpieczeństwo w kuchni, gdyż zapobiega poparzeniom, a spadającą na płytę żywność można z łatwością usunąć, bez ryzyka przypalenia.

Czym wyróżniają się garnki na indukcję?

Jak już wiadomo, nie każdy garnek jest przeznaczony do kuchenek indukcyjnych. Nadają się do tego wyłącznie specjalnie oznaczone garnki z dnem wykonanym z metalu ferromagnetycznego. Ten rodzaj metalu reaguje na pole magnetyczne wytwarzane przez kuchenkę indukcyjną, a tym samym umożliwia nam energooszczędne gotowanie. Jak sprawdzić, czy twój garnek jest przeznaczony na indukcję? Są na to dwa sposoby. Po pierwsze, kiedy odwrócisz garnek ferromagnetyczny, na jego dnie powinien znajdować się symbol przedstawiający zwojnicę. Niekiedy też na dnie garnka wypisane są rodzaje kuchenek, na których można stosować naczynie. Drugim sposobem jest przyłożenie magnesu do dna naczynia. Garnki z dnem ferromagnetycznym bez problemu przyciągną magnes.

Najlepsze garnki na płytę indukcyjną

Dobre garnki na indukcję wcale nie muszą być wykonane ze stali nierdzewnej. W ostatnich miesiącach bardzo popularne stały się produkty emaliowane, w tym także garnki  – zauważa doradca ze świat-agd.com.pl. – Choć wiele osób wciąż uważa, że garnki z emalii nie nadają się do kuchenek indukcyjnych, niemal każdy obecnie produkowany garnek emaliowany wyposażony jest w dno ferromagnetyczne. Oprócz garnków emaliowanych dużą popularnością wśród właścicieli kuchenek indukcyjnych cieszą się także wspomniane już garnki ze stali nierdzewnej. Dobre garnki na indukcję można znaleźć również wśród produktów z aluminium, ceramiki lub żeliwa. Warto wybierać garnki znanych marek, takich jak Olkusz, Gerlach, KINGHoff, Elo-Pol czy Ambition. Przed zakupem garnka należy dokładnie sprawdzić, czy jest on przeznaczony na indukcję. Można to z łatwością zrobić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. W dobrych sklepach internetowych informacja na ten temat podana jest w tytule lub opisie garnka. W razie wątpliwości można również skontaktować się z doradcą klienta.

 

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*