Jak schudnąć i osiągnąć wymarzoną sylwetkę? Poznaj podstawowe zasady!

Szczupła i zgrabna sylwetka to marzenie wielu kobiet. Z kolei mężczyźni chcą uzyskać wyrzeźbione ciało. Jak to osiągnąć? Jak stracić zbędne kilogramy? To pytania, które zadaje sobie wiele osób na początku swojej drogi z odchudzaniem. Jednak ta droga zazwyczaj jest pełna niepowodzeń, będących skutkiem popełniania podstawowych błędów w żywieniu. Przede wszystkim musisz zapamiętać, że to długi proces, a nie wyścigi. Trwały sukces możesz osiągnąć, zmieniając swój styl życia i kształtując zdrowe nawyki. Na czym polega dieta redukcyjna? Jakie zmiany należy wprowadzić do swojej codzienności, aby schudnąć? Sprawdź!

Na czym polega dieta redukcyjna?

Dieta redukcyjna ma na celu utratę nadprogramowych kilogramów. To proces, do którego warto podejść rozsądnie. Głodzenie się i szybka utrata kilogramów to gwarantowany efekt jojo. Takie działania mają bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, a także na ogólne samopoczucie. Redukcja masy ciała powinna być stopniowa. Podstawą odchudzania jest dieta oparta na ujemnym bilansie kalorycznym, a także wprowadzenie do swojej codzienności aktywności fizycznej dopasowanej do aktualnych możliwości danej osoby. Jeśli nie lubisz gotować lub po prostu nie masz czasu, świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z cateringu dietetycznego. Gdy zdecydujesz się na dietetyczny catering Andrzejewski Przyjaciele, możesz mieć pewność, że otrzymasz pyszne dania, pełne cennych wartości odżywczych. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią kaloryczność, a następnie będziesz obserwować, jak zmienia się Twoje ciało!

Ujemny bilans kaloryczny

To właśnie ujemny bilans kaloryczny jest kluczowy podczas odchudzania. Jeśli chcesz tracić zbędne kilogramy, musisz dostarczać do organizmu nieco mniej kalorii. Po pierwsze, oblicz ile wynosi Twój wskaźnik CPM, czyli całkowitej przemiany materii. Od tej liczby odejmij około 200-300 kalorii. Nie warto zbyt drastycznie ich ucinać, ponieważ może to przynieść odwrotny skutek. Energia pozyskiwana z jedzenia jest niezbędna do codziennego funkcjonowania i podejmowania wyzwań.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna jest świetnym uzupełnieniem podczas diety redukcyjnej. Deficyt kaloryczny jest podstawą, natomiast dodatkowa aktywność fizyczna pozwoli Ci spalić kalorie i w konsekwencji uzyskać jeszcze większy deficyt kaloryczny. Najlepiej wybrać taką aktywność, która po prostu będzie sprawiała Ci przyjemność. Nie musisz chodzić na siłownię, jeśli czujesz, że nie będziesz czerpać z tego radości. Zamiast tego wybierz wycieczkę rowerową, jazdę na rolkach lub basen. Świetny będzie także zwykły spacer.

Jak uniknąć efektu jojo?

Jeśli chcesz stracić zbędne kilogramy i uniknąć efektu jojo, konieczna jest zmiana stylu życia. Szybka utrata kilogramów i głodzenie się to prosta droga do porażki. Wprowadź do swojej codzienności na stałe zdrowe nawyki, które najpierw pomogą Ci uzyskać wymarzoną sylwetkę, a następnie ją utrzymać.

Odchudzanie to proces, do którego trzeba podejść rozsądnie. Wprowadzenie zdrowych nawyków, utrzymanie deficytu kalorycznego i wprowadzenie dodatkowej aktywności fizycznej to podstawa.

Zobacz też:

https://wkrainiesmaku.pl/22231/catering-dietetyczny-dla-kazdego/

https://wkrainiesmaku.pl/21193/dieta-pudelkowa-czy-to-dobre-rozwiazanie/

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*