Piknik wielkopolskich blogerów w KontenerART

Poznańska kulinarna blogosfera kontynuuje integrację, czego dowodem było dzisiejsze spotkanie nad Wartą w KontenerART. Miejsce okazało się bardzo fajne. Mogliśmy poczuć się trochę jak na pikniku na plaży. Pogoda na szczęście dopisała. Towarzystwo również. Atmosfera jak zawsze była znakomita. No i jedzenie… Każdy przyniósł coś pysznego.

To my (ale nie w komplecie): Marta, Ada, Ewelina, Ja i Marysia.

Ja zrobiłam chleb graham z pestkami dyni, Persian love cake – perskie ciasto miłości (z wodą różaną i pistacjami) i kukurydziane scones. Przepisy na dwa ostatnie wypieki zamieszczę wkrótce na blogu.

Bułeczki scones serwowaliśmy z dżemami produkcji Karmel-itki (dyniowym, malinowym, truskawkowym i wiśniowym). Ada przyniosła również pasztet z cukinii, z dodatkiem marchewki, pora i żółtego sera oraz ciasteczka maślane z mlekiem w proszku i żurawiną. Muśnięte od spodu czekoladą.

Marysia (Gruszka z fartuszka) zrobiła dla nas precle oraz domową chałwę w postaci mini-kwiatków.

Marta (Rybka zwana Martą) częstowała paluchami grissini. A Grażyna (Grażyna gotuje) placuszkami pomidorowymi.

Oraz ucieranym ciastem ze śliwkami. Chantel (Przy kubku kawy) przyniosła ciasto czekoladowe.

Zagościł u nas Piotr z Wszystko co najsmaczniejsze. Zaskoczył nas ciekawym wytrawnym tortem kanapkowym. Przygotował też śledzie w curry, własną kiełbasę i sałatkę z tuńczykiem.

Odwiedziło nas też dwoje blogerów niekulinarnych: Dorota z Thank God I’m a woman (jaka ładna nazwa!) i Maciej z Zuch próbuje rysować. Dorotka przybyła z przepięknym i przesmacznym sernikiem na zimno z malinami.

Jak widzicie było baaardzo smacznie. Na degustowaniu i rozmowach kulinarno-niekulinarnych się jednak nie skończyło. Udałyśmy się bowiem na Poznańskie Mistrzostwa konkursu Barista of The Year 2012 do CH Malta.

Dorota, Michał, Marysia, Marta, Grażyna i Piotr.

Rybka, Grażyna, Ja i Chantel. Spróbowanie wszystkiego stanowiło sporo wyzwanie!

KontenerART okazał się bardzo przyjemnym miejscem.

Zerknijcie też na relacje Karmel-itki i Grażyny.

7 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*