Mistrzostwa Barista of The Year 2012 w CH Malta

Po wczorajszym pikniku blogerów nad Wartą, część z nas udała się na Mistrzostwa Barista of The Year 2012. Zawody organizowała sieć Coffee Heaven w Centrum Handlowym Malta. Jej uczestnikami byli bariści Coffee Heaven, ale dla publiczności przewidziano również kilka atrakcji.

Do CH Malta dotarła Marta, Ada, Ewelina (na zdjęciu), Grażyna i ja.

Gdy przyszłyśmy, odbywała się właśnie konkurencja „Espresso na czas”, która polegała na przygotowaniu w ciągu 3 minut jak największej liczby espresso. Jednemu z baristów udało się zrobić ich aż 12, drugiemu 11. Na pracowników kawiarni czekały jeszcze dwa inne zadania – „Flat White Flair”, czyli przygotowanie w ciągu 6 minut 4 kaw Flat White wykończonych przynajmniej dwoma różnymi wzorami latte art oraz krótka prezentacja, przedstawiająca w kreatywny sposób swoją osobę.

Na tej części my już nie zostałyśmy. „Załapałyśmy” się jednak (tzn. ja i Ewelina) na konkurs „cup tasting”. Polegał on na wybraniu spośród trzech kaw jednej, która jest inna. Takich potrójnych zestawów otrzymaliśmy 8. Nie było łatwo. Niektóre kawy różniły się znacznie (np. dwie były łagodne, a trzecia strasznie gorzka lub kwaśna), ale większość smakowała dla mnie tak samo. Niemniej udało mi się zdobyć 4 punkty co uplasowało mnie na trzecim miejscu! Byłam tym faktem bardzo mocno zaskoczona. I ucieszona. Pomyśleć, że na samym początku absolutnie nie miałam ochoty brać udziału w tej konkurencji… Niemniej bardzo szybko dałam się do niej przekonać i zapragnęłam pobawić się w testy sensoryczne, z którymi nie miałam do czynienia od czasów studiów.

Ewelinie poszło jeszcze lepiej niż mnie. Zdobyła II miejsce. A na podium stanęła Agnieszka Rojewska, baristka ze Sweet Surrender, z którą miałam kiedyś okazję robić wywiad do studenckiej telewizji. Ech, jaki ten świat mały..

Ewelina dzielnie smakująca swoje kawy.

Blogerki górą! My i nasze nagrody – espresso, kubek i płyta CD. Ktoś chce wpaść do mnie na kawę?

W cup tastingu wyprzedziła nas jedynie profesjonalistka – Agnieszka (obok mnie).

Zdjęcia z moją osobą są autorstwa Karmel-itki. Dziękuję Ado!

2 komentarzy

  1. całkiem nieźle nam poszło 🙂
    kawy jeszcze nie próbowałam, przesłuchałam jedynie płytę 😉 i wczoraj dopiero odkryłam, że w torbie było jeszcze zaproszenie na akademie kawy i mistrzostwa w warszawie.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*