Górska owsianka z musli i truskawkami

Widzieliście już u mnie kilka owsianek, ale były to zwykle owsianki na gęsto, z płatkami błyskawicznymi, jak ta owsianka z krystalizowanymi płatkami róż. Dziś wersja nieco inna, z płatkami górskimi i musli, większą ilością mleka i świeżymi truskaweczkami. Owoce i musli dodają jej słodyczy, ale bardzo delikatnej. Jest po prostu przewspaniała! Zamierzam sobie taką robić co rok!

  • 1/2 płatków owsianych górskich
  • 500 ml mleka
  • 3-4 łyżki musli crunch
  • przyprawa do dań słodkich, do kawy lub laska wanilii
  • świeże truskawki

Połącz płatki z mlekiem (oraz laską wanilii, jeśli używasz) i doprowadź do wrzenia. Gotuj na małym ogniu do miękkości płatków, ok. 7-10 minut. Dodaj musli oraz opcjonalnie przyprawę do dań słodkich lub przyprawę do kawy, ewentualnie cynamon.

W międzyczasie umyj i odszypułkuj truskawki. Pokrój w ćwiartki, umieść w miseczce. Zalej mlekiem z płatkami i od razu podawaj. W mojej opinii owsianka na ciepło jest najlepsza, ale na zimno nadal smakuje wyśmienicie.

5 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*