Zapiekana owsianka z czerwonymi owocami

Zapiekana owsianka, którą zrobiłam sobie z Mamą na niedzielne drugie śniadanie. To idealna przekąska dla pań, które dbają o dostarczanie odpowiedniej ilości błonnika i nie lubią zbyt słodkich przekąsek 🙂 Nasza zapiekana owsianka zawierała kwaśne mrożone owoce (maliny i porzeczki) i trochę słodkiej suszonej żurawiny. Miłośnikom słodkości polecam dodanie wyłącznie suszonych owoców lub np. bananów. Wtedy owsianka będzie bardziej zwarta, jak moja niedawna zapiekana owsianka z owocami goji, bananem i karobem.

Zapiekana owsiana z czerwonymi owocami

Porcja na 1 naczynko do zapiekania o pojemności 250 ml:

  • 4 łyżki płatków owsianych górskich
  • ok. 2 łyżki mrożonych malin
  • ok. 1 łyżka mrożonych porzeczek czerwonych
  • ok. 1 łyżka suszonej żurawiny
  • 1 łyżeczka cukru (można zastąpić miodem lub słodzikiem)
  • 200 ml mleka

Wyłóż płatki i owoce do naczynek do zapiekania. Delikatnie wymieszaj z cukrem. Zalej mlekiem i piecz w 180°C ok. 20-25 minut. Możesz nie przykrywać naczynek, jeśli nie przeszkadza Ci delikatna skorupka na wierzchu deseru. Owsiankę podawaj po kilku minutach, gdy wydzielona z owoców woda przestanie wrzeć i zostanie wchłonięta przez płatki.

Zapiekana owsiana z czerwonymi owocami

5 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*