Dzień polskiej żywności i akcja z tej okazji

Dziś Dzień Polskiej Żywności!

Pamiętacie?

Myślę, że warto potraktować go jako świetną okazję do rozszerzenia akcji #JedzJabłka. To naprawdę bardzo fajne „święto”, którego ideą jest przypomnienie jak wiele wspaniałych produktów lokalnego pochodzenia znajduje się na naszym rynku. Często mali wytwórcy robią naprawdę super rzeczy.

O takich wyjątkowych produktach pisałam Wam kilka dni temu, relacjonując Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku, a w szczególności kolację inaugurującą Dni Europejskich Dni Produktu Regionalnego i Tradycyjnego Trzy Znaki Smaku.

Polskie perełki wyszukują też organizatorzy programu „Doceń polskie”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie rodzimych artykułów żywnościowych najwyższej jakości oraz ich wytwórców. W ramach programu cztery razy w roku organizowane są audyty, podczas których grono ekspertów ocenia wyroby biorące udział w projekcie i wyróżnia certyfikatem te najbardziej wartościowe. Loża Ekspertów ocenia smak i wygląd żywności, a także stosunek jakości produktów do ich ceny. Każdy artykuł jest z osobna oceniany przez każdego z piątki jurorów.

Miałam okazję uczestniczyć w takim audycie kilka razy. Wierzcie mi, to naprawdę ciekawe doświadczenie. Można poznać mnóstwo wyjątkowych produktów. Z takich które najlepiej zapadły mi w pamięć mogę wymienić: konfiturę z czarnej porzeczki z kardamonem (użyłam jej do racuszków z kaszy manny), ekstra cienkie i duże tortille (idealnie się je składało i super chrupały – patrzcie: tortilla z kurczakiem i warzywami), świetny całoziarnisty chleb (mogliście zobaczyć go obok past kanapkowych z rzodkiewką), sernik w słoiku, paluszki oblane czekoladą, kiełbaski z łososia i wiele, wiele innych smakołyków.

Jeśli Wy również znacie jakieś ciekawe rodzime jedzeniowe wynalazki, tudzież po prostu świetnej jakości polskie klasyki, koniecznie podzielcie się tymi informacjami w komentarzach pod wpisem. Napiszcie bez jakich polskich produktów nie wyobrażacie sobie życia. Bez ogórków kiszonych? Polskiego chleb? Serka wiejskiego? Pierogów?

Albo ugotujcie coś pysznego z polskich produktów by pokazać jak stworzyć zaskakujący obiad czy deser, niekoniecznie udając się wcześniej do „Kuchni Świata” bądź innych wykwintnych i drogich delikatesów.

Wszelkie pomysły zbierajmy korzystając z funkcjonalności na durszlak.pl, pt. „akcja”. Tu znajdziecie szczegóły na temat zabawy. Gorąco zapraszam – już po raz drugi (patrz akcja Dzień Polskiej Żywności 2013). Zobaczcie ile pomysłów zebraliśmy rok wcześniej (Podsumowanie akcji „Dzień polskiej żywności”)!

Tak jeszcze na koniec podrzucę Wam link do fajnego artykułu z ciekawostkami o polskich produktach:

http://www.docenpolskie.pl/2-press-room/234-polska-zywnosc-przekonaj-sie-ile-wiesz-na-jej-temat

Kod należy skopiować i wstawić na swoją stronę.
<a href="http://durszlak.pl/akcje-kulinarne/dzien-polskiej-zywnosci-2014"><img src="http://durszlak.pl/system/campaign/banner/1038/embed_cIGr1azN49qx7JLd0Gc0E4y0JGDoSwzz.png" alt="Dzień polskiej żywności 2014"></a>

Dzień polskiej żywności 2014

3 komentarzy

  1. Logo o dniu polskiej żywności jest super, ale dlaczego z błędem w dacie?
    Przy rzymskich określeniach miesięcy nie robi się kropek, jedynie w arabskich!

    Skoro promujemy Polskę, to może bez błędów.

    Pozdrawiam,
    Iwona

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*