Wigilia wielkopolskich blogerów kulinarnych 2015

W dość skromnym gronie, ale udało się nam, wielkopolskim blogerom spotkać przedświąteczne i urządzić małą wigilię. Inicjatorką spotkania była jak zawsze Grażyna z bloga Grażyna gotuje. A ugościła nas bardzo przyjemna restauracja zlokalizowana przy Starym Rynku – Pastela.

Oczywiście wybrałam się na przyjęcie z moją Księżniczką, którą blogerskie „towarzystwo” z radością poznało. Grażynka sprezentowała nawet Malutkiej orzeszka w kołderce własnoręcznie wydzierganej na szydełku oraz (pośrednio) mus jabłkowy. Mamusia z radością go spałaszowała – do owsianki z siemieniem lnianym i quinoą. Resztę planuję wykorzystać do racuchów drożdżowych z twarogiem, które poleca Grażynka. Albo racuchów z wiórkami kokosowymi i czekoladą.

Wigilia wielkopolskich blogerów kulinarnych
Wnętrze restauracji „Pastela”, blogerzy i moja Alicja.

Najbardziej „zaszaleli” kulinarne Grażyna i Piotr. Grażynka przyniosła domowy barszcz, kapustę z grzybami, śledzie, pierniczki i super ciasto z mandarynkami i kruszonką, które mam nadzieję kiedyś stworzyć w swojej kuchni. Piotr z kolei przygotował skandynawską soczewicy, śledzie w winie i śliczne bułeczki kardamonowe pieczone tradycyjnie na święto św. Łucji – lussekatter.

Ja przyniosłam sałatkę z uszkami z łososiem, suszonymi pomidorami, rukolą, kukurydzą, ogórkiem i prażonym słonecznikiem. Ania Witkiewicz z „Everyday Flavours” śledzie, Gosia ze „Smaków Alzacji” suszone śliwki i pierniczki. Wpadła do nas także Ania z „Green Plums” z Polą  i zdrowymi owocami.

Dania z wigilii wielkopolskich blogerów kulinarnych 2015
Dania z wigilii wielkopolskich blogerów kulinarnych 2015.
Wielkopolscy blogerzy kulinarni - wigilia
Wszyscy obecni, z wyjątkiem smacznie śpiącej Ali.

Oczywiście było miło, wesoło, bardzo inspirująco i kulinarne. Miejmy nadzieję, że w nowym roku uda nam się częściej organizować podobne wydarzenia 🙂

1 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*