Lody z bananów

Banalne w przygotowaniu, choć absolutnie nie banalne w smaku lody… wyłącznie z bananów. Są super kremowe w konsystencji, mimo, że nie zawierają ani grama śmietanki lub jakiegokolwiek nabiału. Można oczywiście wzbogacić je w Nutellę, masło orzechowe, cynamon czy bakalie, albo podać z bitą śmietaną, sosem czekoladowym, owocami (np. truskawkami, malinami, borówkami), musem owocowym… Po prostu z czym tylko chcemy!

Lody z bananów

Składniki:

Obierz banany ze skórki i pokrój lub jedynie połam na kilka kawałków. Włóż do woreczka lub pojemnika do mrożenia, a następnie umieść w zamrażalniku na co najmniej kilka godzin.

Banany (i ewentualne dodatki) przenieś do misy malaksera. Miksuj do momentu powstania gładkiej, kremowej masy. Podawaj saute lub z owocami, musem owocowym, konfiturą, orzechami, migdałami, sosem czekoladowym, sosem toffi, itp.

Lody z bananów

Lody z bananów

1 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*