Planetarny robot kuchenny – kiedy warto w niego zainwestować?

Początek wiosny to świetny czas nie tylko na poprawę swojej sylwetki, ale też porządny remanent kuchni. Może się bowiem okazać, że jedyną funkcją części sprzętów i akcesoriów kuchennych od wielu lat jest zbieranie kurzu. A gdyby zastąpić je jednym urządzeniem? Poręczne i stylowe roboty kuchenne to nowoczesne spojrzenie zarówno na przygotowywanie posiłków, jak i design.

Czym są kuchenne roboty planetarne?

Siekanie, ubijanie, ucieranie, blendowanie…  To tylko część czynności, które wykonujemy na co dzień, przygotowując domowe posiłki. Zazwyczaj korzystamy do tego celu z wielu urządzeń, takich jak mikser, blender czy malakser.  Robot planetarny jest rzeczą, która łączy funkcje każdego z wymienionych urządzeń. Jego ruch może przypominać sposób, w jaki Ziemia obraca się wokół Słońca, stąd też jego nazwa. Wybierając opowiednią nakładkę i tryb pracy, możemy ugnieść ciasto na tak lubiane przez wielu bułeczki drożdżowe, przygotować pożywny koktajl owocowy, posiekać cebulę, a nawet zmielić ziarenka kawy.  Czym powinien wyróżniać się dobry robot kuchenny?

Cechy dobrego robota kuchennego

O klasie robotów kuchennych świadczą przede wszystkim ich moc (jeśli szukasz nieco bardziej wytrzymałego modelu, rozglądaj się za urządzeniem o mocy przynajmniej 750 W), częstotliwość obrotów na minutę – im więcej, tym robot szybciej i dokładniej obrobi dane produkty, oraz liczba i jakość końcówek.

Nie mniejsze znaczenie ma również objętość misy i rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Singlom i osobom rzadko przygotowującym samodzielnie posiłki w zupełności wystarczy misa o pojemności 3 litrów. Masz sporą rodzinę? Poszukaj robota z misą o pojemności przynajmniej 4,5 litra.

Jeśli chodzi o materiał wykonania misy, najlepszym wyborem będą misy wykonane ze stali, jaki ma w swoim posiadaniu na przykład robot kuchenny Mum, lub z wytrzymałego metalu. Dlaczego nie plastikowe? Mimo że wśród klientów cieszą się one sporą popularnością, miski wykonane z takiego materiału mają skłonność do szybszego pękania oraz odbarwiania kolorów.

Kto powinien zdecydować się na robota kuchennego?

Na robota kuchennego powinny zdecyować się te osoby, które mają stosunkowo niewielką kuchnię i zależy im na urządzeniu, które skutecznie łączy w sobie funkcje pozostałych akcesoriów. To również świetny wybór dla tych z nas, którzy lubią eksperymentować w kuchni, jednak nie mają czasu na mozolne obrabianie poszczególnych produktów czy ich mieszanie bądź ucieranie.

Wielofunkcyjny robot planetarny przypadnie do gustu wszystkim, którym wolą przygotowywać posiłki samodzielnie. Możliwość upieczenia własnego chleba czy przygotowania lunchboxa do pracy w dłuższej perspektywie czasu może pozytywnie odbić się na stanie naszego portfela.

1 komentarzy

  1. Zgodzę się z tym, że roboty planetarne sprawdzą się w niewielkiej kuchni, ale nie tylko. Ja posiadam dość dużą i robot planetarny jest dla mnie nie lada udogodnieniem, zwłaszcza ze względu na dość częsty brak czasu na przygotowanie dobrego posiłku

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*