Kolorowe desery na Dzień Dziecka

1 czerwca to bardzo ważna data nie tylko dla dzieci, ale również rodziców. To dzień, w którym świętują wszyscy! Przecież każdy z nas był kiedyś mały, prawda?

Dzień Dziecka – krótka historia

Dzień Dziecka jest stosunkowo nowym świętem, ponieważ oficjalnie do kalendarza trafił dopiero w 1954 roku. Jego założenia od początku były bardzo szlachetne, a jednym z najważniejszych postulatów stanowiły: zagwarantowanie bezpieczeństwa oraz możliwości rozwoju dzieciom na wszystkich kontynentach. W tym samym roku ONZ ustaliło również Deklarację Praw Dziecka, która została umieszczona w Karcie Narodów Zjednoczonych. Natomiast w Polsce pierwsze obchody Dnia Dziecka miały miejsce już w 1929 roku, czyli dużo wcześniej zanim zostało oficjalne wpisane do listy świąt.

A jak Dzień Dziecka wygląda dzisiaj?  To święto, podczas którego najmłodsi obdarowywani są przez dorosłych prezentami, a w miastach i wsiach organizowane są specjalne festyny. Nie ma się zatem czemu dziwić, że 1 czerwca stanowi jedną z najbardziej wyczekiwanych dat w dziecięcym kalendarzu!

Słodkie przepisy na 1 czerwca

Udany Dzień Dziecka nie może obejść się również bez… słodkości. Nawet jeśli dbamy, aby nasze pociechy zdrowo się odżywiały, to przynajmniej raz w roku mogą poszaleć, tym bardziej, że to ich święto! Oto nasze słodkie propozycje:

No i jak? Jesteśmy pewni, że nie tylko dzieci będą miały frajdę z powyższych przepisów!

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*