Ekspres do kawy przemysłowy, czyli jaki?

Ekspres do kawy przemysłowy to inaczej ekspres profesjonalny, idealny do wszystkich miejsc, w których przygotowuje się bardzo duże ilości kawy każdego dnia. Z tego powodu musi cechować się wydajnością, szybkością i niezawodnością działania. Jakie inne cechy opisują ekspresy do kawy przemysłowe? I jaki ekspres przemysłowy wybrać do konkretnego lokalu? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.

Podsumowanie:

  • Ekspresy do kawy przemysłowe nazywa się także ekspresami profesjonalnymi, a niektóre również gastronomicznymi.
  • Ekspres do kawy przemysłowy cechuje się bardzo dużą wydajnością. Z tego powodu polecany jest do profesjonalnego zastosowania – w biurach i lokalach gastronomicznych.
  • Wydajność to nie jedyna istotna cecha ekspresu do kawy przemysłowego. Liczą się też dodatkowe rozwiązania, które pozwalają przyrządzać jak największą ilość różnorodnych i smacznych kaw.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz kawiarnię, restaurację, zarządzasz hotelem czy firmą cateringową lub stacją benzynową, z pewnością wiesz, że dobra kawa w ofercie to podstawa sukcesu. Determinuje bowiem zadowolenie klientów i tym samym przychody w biznesie. Przygotowanie aromatycznej, pysznej i pobudzającej kawy w dużych ilościach – co najmniej trzydziestu filiżanek lub kubków dziennie – umożliwiają profesjonalne ekspresy. 

Ekspres do kawy przemysłowy (https://www.tchibo-coffeeservice.pl/asortyment/ekspresy/) to jedna z ich odmian. Sprawdza się w miejscach, w których kawę pije się często i w dużej ilości. Czyli gdzie? 

  • W kawiarniach, które cieszą się dużą renomą i są odwiedzane przez wiele osób każdego dnia.
  • W restauracjach o dużej popularności.
  • W firmach cateringowych, obsługujących duże imprezy.
  • W biurach dużych firm, z wieloma pracownikami, niewyobrażającymi sobie dnia bez dostępu do kawy.
  • Na stacjach benzynowych zlokalizowanych w miejscach, które determinują dużą liczbę odwiedzających każdego dnia.
  • We wszystkich aneksach kuchennych i kuchniach w miejscach pracy, gdzie picie kawy jest wręcz rytuałem – z oficjalną przerwą na kawę.

Ekspres do kawy przemysłowy o dużej wydajności

Ekspres do kawy przemysłowy, charakteryzujący się dużą wydajnością zapewnia dostęp do minimum 2400 kaw, a w przypadku nowoczesnych modeli nawet 6000 kaw miesięcznie. W takim urządzeniu mile widziana jest opcja przygotowywania dwóch napojów jednocześnie. Przyda się też nowoczesny młynek, pozwalający na uzyskanie kawy mocniejszej od standardowej, a jednocześnie taki, który pracuje cicho i mimo niemalże ciągłego działania nie powoduje irytacji gości lub pracowników. Ważna jest też objętość pojemnika na wodę lub to, czy urządzenie może być podłączone do źródła bieżącej wody. Rozmiar pojemnika na kawę też się liczy – w końcu chodzi o to, by jak najrzadziej musieć go napełniać.

Od ekspresu do kawy przemysłowego powinieneś oczekiwać także szerokiego katalogu kaw – nie tylko czarnych, ale też białych, zwłaszcza, jeśli gusta użytkowników nie są jednolite. Chcesz mieć kontrolę nad tym, czy wybrany przez Ciebie ekspres do kawy przemysłowy rzeczywiście jest użytkowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem? Niektóre modele wzbogacono o licznik przyrządzonych kaw.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*