Krystalizowane płatki róż

Zapowiedziałam jakiś czas temu, że poeksperymentuję trochę więcej z jadalnymi kwiatami. I słowa dotrzymuję. W najbliższych dniach podzielę się z Wami swoimi pomysłami na zastosowanie róż, fiołków, aksamitek i goździków w kuchni.

Zacznę od pokazania moich krystalizowanych płatków róż. Świetnie nadają się do dekoracji ciast, lodów i wszelkich innych deserów. Można je też jeść tak po prostu, same. Świetnie chrupią i mają wspaniały, delikatnie różany aromat.

  • płatki róży
  • białko
  • drobny cukier kryształ

Otocz płatki róż białkiem, najlepiej za pomocą pędzla cukierniczego. Zanurz w cukrze lub obsyp cukrem. Ułóż na talerzu i pozostaw na noc do wysuszenia.

10 komentarzy

  1. […] W Krainie Smaku O mnieRSS 14/11/2012Różane kruche ciasteczkaw kategorii:CiasteczkaWypieki słodkieetykiety:kwiaty na talerzuróżewoda różanaDrukujNa akcję „Tramwaj Empatii”, prócz czekoladowych ciasteczek z fiołkami, upiekłam też różane i owsiane z czekoladą. Te pierwsze to te jasne, malutkie, bardzo kruche i pachnące różą. Aromat zawdzięczają wodzie różanej, którą bez trudu można kupić w Kuchniach Świata. Polecam dodać do nich jeszcze posiekane kwiaty róży. I podawać z krystalizowanymi płatkami. […]

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*