Zajmowanie się domem – przyjemność czy obowiązek? Sprawdź co na ten temat sądzą Polacy

Czy Polacy lubią spędzać czas w domu zajmując się codziennymi obowiązkami? Jakie czynności są przez nich najbardziej lubiane, a których woleliby unikać? Marka Beko postanowiła przyjrzeć się sprawie bliżej i zapytała Polaków o ich stosunek do zajmowania się domem.

Przez żołądek do serca

Najwięcej Polaków, bo aż 35%, deklaruje, że domem zajmuje się średnio od 3 do 4 godzin dziennie. Czy jest to kwestia konieczności czy Polacy robią to z przyjemnością? Okazuje się, że 39% ankietowanych lubi zajmować się domem. Również duża część osób (26%) twierdzi, że jest to dla nich forma spędzania czasu z rodziną. Ulubioną czynnością ankietowanych jest gotowanie – aż 76% twierdzi, że lubi lub uwielbia gotować!

1

2 3

Polacy lubią spędzać czas w domu na wspólnym przyrządzaniu posiłków. Wesołe krzyki dzieci, rzucanie ciastem czy podkradanie smakołyków – to te małe szczegóły sprawiają, że gotowanie staje się atrakcyjniejsze. Jak usprawnić proces przygotowywania obiadu i szybciej rozkoszować się wspólnie przyrządzonymi potrawami? Płyty indukcyjne Beko wyposażone są w technologię IndyFlex, dzięki której można dopasować powierzchnię grzejącą do swoich potrzeb. Możliwe jest połączenie od 2 do 4 pól grzewczych w jedno, co pozwala na sprawniejsze gotowanie. Przykładowo, możemy przyrządzić wielką rybę w warzywach dla całej rodziny. Nie musi Was także martwić brudna kuchnia, ponieważ płyta Beko nie nagrzewa się w całości, tylko w miejscu styku z dnem naczynia. Oznacza to, że rozlane jedzenie nie będzie się przypalać, a powierzchnię płyty łatwo wyczyścić mokrą szmatką.

Z duchem czasu

Kto bardziej ceni czas spędzany w domu? Młodzi, czyli osoby w wieku 18-33 w 41% deklarują, że lubią wykonywanie prac domowych. Tak samo odpowiada 36% osób w wieku 34-49 oraz 38% osób w wieku 50+. Mimo sympatii do obowiązków domowych, czy osoby z tych grup wiekowych czują, że zajmują im one za dużo czasu? 23% młodych respondentów uważa, że obowiązki domowe zajmują im zdecydowanie za dużo czasu. Tak samo deklaruje 19% osób w wieku 34-49 oraz 13% osób w wieku 50+. Młodzi ludzie, rozpoczynający życie zawodowe i rodzinne, wypadają jako grupa najbardziej niezadowolona z ilości czasu poświęcanego na sprzątanie czy zmywanie.

45

Aby zwiększyć oszczędność czasu warto używać unikalnej i zaawansowanej funkcji Quick&Clean, którą można znaleźć w zmywarkach Beko. Pozwala ona na pozbycie się zabrudzeń, także mocniejszych, w ciągu zaledwie 58 minut. Jeśli dysponujecie mniejszą ilością czasu, możecie użyć funkcji Fast+ Beko, która skraca pracę zmywarki niemal 3-krotnie, zachowując jednocześnie swoją wydajność. Jest to idealny sposób dla zabieganych rodziców, którzy chcą usprawnić swoje działania w domu, żeby móc spędzać więcej czasu z rodziną. 

Wiejska sielanka czy mieszczański pęd?

Czy wielkość miejscowości, w której żyjemy może mieć wpływ na nasz stosunek do obowiązków dnia codziennego? Okazuje się, że tak. Znaczna część mieszkańców wsi wyraża sympatię do zajmowania się domem (42%). Osoby, które mieszkają w dużych miastach powyżej 200 000 mieszkańców wykazują pozytywny stosunek do domowych obowiązków już tylko w 36%. Paradoksalnie, więcej mieszkańców wsi (65%), niż dużych miast (59%) twierdzi, że obowiązki codzienne zajmują im za dużo czasu. 

6

7

Jak zaoszczędzić czas, jeśli chodzi o codzienne zakupy spożywcze, a przy tym cieszyć się świeżymi produktami? Beko wyposażyło swoje lodówki w komorę Multizone. Jest to większa przestrzeń użytkowa z możliwością regulacji temperatury: od -24 stopni do +10, dzięki czemu chłodziarka dopasowuje się do potrzeb użytkownika. Dodatkowo o świeżość owoców i warzyw dba system Active Fresh Blue Light. Pozwala on roślinom na utrzymanie ciągłości procesu fotosyntezy, co umożliwia im zachowanie wartości odżywczych oraz świeżości i smaku.

Wojna płci? 

Największą sympatię do domowych obowiązków wykazują kobiety (44%), przy których mężczyźni wypadają bardzo słabo. Tylko 24% z nich odpowiada, że lubi zajmować się domem. Ponadto 41% kobiet deklaruje, że zajmuje się domem 3-4 godziny dziennie. Taki sam czas deklaruje jedynie 19% mężczyzn. Czyżby sfera gospodarowania domem wciąż należała w Polsce do domeny kobiet? Zastanówmy się przez chwilę, jak można byłoby zwiększyć zainteresowanie mężczyzn obowiązkami domowymi – może warto pomyśleć o stworzeniu żelazka sterowanego padem? 😉

8

9.1

Jeśli polubimy swoje sprzęty AGD i poznamy funkcje, które usprawnią codzienne życie, na pewno czas spędzany w domu będziemy doceniać jeszcze bardziej.

Jak Polacy dzielą się obowiązkami? Jak dobrze znają swoje sprzęty AGD? Znajdź odpowiedzi na te i inne pytania na stronie z wynikami Wielkiego Badania Beko: smart.beko.pl/artykuly/

Wyniki podane w artykule opracowane są na podstawie badania opinii przeprowadzonego na stronie internetowej marki Beko www.smart.beko.pl – Wielkie Badanie Beko, 2017 r.

 

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*