Kasza jęczmienna na mleku z jabłkami, rodzynkami i cynamonem

Kasza jęczmienna na mleku to moje kolejne odkrycie, po kaszy pęczak na mleku. Bo skoro gotuje się na mleku kaszę jaglaną czy ryż, albo płatki jęczmienne to czemu nie kaszę jęczmienną? Można zajadać ją bez dodatków (ja lubię taką mleczną, niesłodką) albo dorzucić owoce, orzechy, pestki czy nasiona. Można wymieszać też kaszę z płatkami owsianymi, jak w deserze ze zdjęcia. Dodałam do niego również mus jabłkowy, rodzynki i cynamon. Pycha!

Proporcje składników trudno mi określić. O wiele łatwiej robić po prostu na oko. Nie sposób nie zauważyć, że potrzeba więcej mleka. A ilość dodatków jest kwestią zupełnie indywidualną.

Kasza jęczmienna na mleku

  • drobna kasza jęczmienna
  • mleko
  • opcjonalnie dowolne płatki zbożowe, np. owsiane, jaglane, otręby, kasza manna itp.
  • opcjonalnie owoce (świeże lub suszone), orzechy, pestki, nasiona – u nas mus jabłkowy, rodzynki i cynamon

Kaszę zalej mlekiem i gotuj na mleku do miękkości. Ja lubię ją podgotować „przy okazji” robienia czegoś innego, wyłączyć i zostawić do napęcznienia. Na drugi dzień dodaję mleko, ewentualnie płatki i suszone owoce i dalej gotuję. Wtedy zajmuje to zdecydowanie mniej czasu.

2 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*