Kolacja w restauracji Brocci

Dawno już nie było wpisu o spotkaniu blogerów, ale nareszcie nadszedł. A to dzięki zaproszeniu do włoskiej restauracji i pizzerii Brocci – (http://brocci.pl/). W Poznaniu są dwa lokale Brocci – na Kraszewskiego i na Nowowiejskiego. My byliśmy w drugiej lokalizacji na miłym spotkaniu i smacznej kolacji.

Miejsce już od progu bardzo przypadło nam do gustu – prostota, jasne kolory, wspaniałe zapachy i przytulność (osiągnięta m.in. za pomocą kwiatów i poduszek, ale w nie zbyt dużej ilości) to z pewnością określenia, które dobrze je opisują. Ponadto w restauracji znalazł się fotelik dla naszej 2,5-letniej Alicji oraz tablica do pisania, która na jakiś czas (krótki oczywiście) ją zajęła.

Dania, które mięliśmy okazję próbować to:

– krem z pomidorów z panini

– bruschetta

– sałatki: cezar, martillo rosso, salmone i gamberi con mango

– pizza: barbabietola, prugna, bianca, mascarpone + 2 pizze wegańskie: melanzana i tricolori z dodatkiem pieczarek

– deser mousse bianca, czyli mus z białej czekolady z dodatkiem sosu z mango i crunchem migdałowym.

Wszystko było pyszne!

Naszemu małemu Szkrabowi do gustu najbardziej przypadła zupka, „buły” (panini) i pizza. A koleżankom z przeciwka (autorkom bloga waszebabeczki.blogspot.com) – zdecydowanie deser 🙂 

Dla mnie największym zaskoczeniem był wybór wegańskich wersji pizzy – z wegańskim serem, tofu i innymi niecodziennymi dodatkami. Osobiście nie jestem fanem takich rozwiązań, ale doceniam, że weganie są w stanie znaleźć coś dla siebie w Brocci. Co nie ma oczywiście negatywnych konsekwencji dla osób jedzących „normalnie”. Wybór pizzy tradycyjnej jest ogromny. I nie tylko pizzy. W menu znajduje się także mnóstwo sałatek, dań makaronowych i włoskich risotto. W najbliższym czasie pojawi się więcej dań mięsnych (w tym saltimbocca) i dania rybne. Życzymy powodzenia w rozwoju menu! I gorąco polecamy Brocci, bo to naprawdę świetne nowe miejsce na mapie kulinarnego Poznania.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*