Piekarnik do zabudowy – jak wybrać ten najlepszy?

Nowoczesna kuchnia charakteryzuje się kilkoma cechami. Jedną z nich niewątpliwie jest wygoda korzystania, którą gwarantuje wybór wysokiej klasy sprzętów AGD. Jednak nie bez znaczenia pozostaje również estetyka wnętrza – z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się projekty kuchni zabudowanej. Jak wybrać piekarnik do zabudowy, by wpasował się w koncept nowoczesnej i wygodnej kuchni? Podpowiadamy.

Piekarnik do zabudowy – najważniejsze funkcje

Piekarnik pod zabudowę nie różni się zanadto od swojego wolnostojącego odpowiednika. Wykorzystać go można dokładnie w taki sam sposób, a różnorodność pracy uzależniony jest od ilości znajdujących się w nim funkcji. Piekarniki do zabudowy to urządzenia elektryczne, dzięki czemu masz całkowitą kontrolę nad panującą wewnątrz temperaturą. Sprawdź sprzęt dostępny w naszym sklepie pod adresem www.neo24.pl/agddozabudowy/piekarniki.html . Co jeszcze znajdziesz w naszych urządzeniach?

Termoobieg

Jednym z najczęściej poszukiwanych dodatków w piekarnikach elektrycznych jest funkcja termoobiegu. Dzięki niej przyrządzisz delikatne bezy i błyskawiczne ciasteczka oraz wysuszysz w piekarniku owoce i grzyby.

Pieczenie górne, dolna i góra-dół

Ta funkcja również znajduje się wśród opcji podstawowych. Możliwości regulacji sposobu pieczenia pozwala zarumienić, opiec oraz podgrzać danie.

Automatyczne programy pieczenia

Piekarnik elektryczny z zaprogramowanymi ustawieniami pieczenia pozwala jednym ruchem dłoni uruchomić odpowiedni program, dostosowany do przyrządzanej akurat potrawy.

Dual Cook

W piekarnikach z podwójną komorą bez problemu przyrządzisz na raz dwa dania. W gorącym okresie przedświątecznych przygotowań wykorzystaj możliwości dwóch komór o osobnych obiegach powietrza, dzięki którym w tym samym czasie upieczesz i dania wytrawne, i słodkie. Taką funkcję posiadają między innymi piekarniki Bosch.

Termosonda

Miłośnicy i miłośniczki przyrządzania wytrawnych potraw z pewnością docenia funkcję termosondy. Pozwala ona zawsze dopiec całego kurczaka idealnie w punk – z zewnątrz będzie złoty i chrupiący, w środku pozostanie soczysty i pełen smaku.

Idealny piekarnik do zabudowy? Łatwy w czyszczeniu

Wybierając najlepszy piekarnik pod zabudowę koniecznie zwróć uwagę na dodatki i funkcje ułatwiające czyszczenie. Co masz do wyboru?

Czyszczenie parowe

Mycie piekarnika za pomocą pary jest bardzo proste, jednak wymaga od Ciebie wykonania pewnych czynności. Na jedną z blach lub do specjalnego pojemnika wlewasz wodę, następnie włączasz funkcję czyszczenia. Piekarnik nagrzeje się, woda zacznie parować, a para zmiękczy brud zalegający na ściankach piekarnika. By doprowadzić czyszczenie do końca, wystarczy następnie przetrzeć ścianki miękką ścierką.

Czyszczenie pyrolizą

Piekarniki do zabudowy z funkcją pyrolizy do czyszczenia wykorzystują wysoką temperaturę. To wyjątkowo efektywny sposób – wystarczy 20-30 minut, by zabrudzenia dosłownie spaliły się w wysokiej temperaturze. Podobnie jak w przypadku czyszczenia parą, po wszystkim wnętrze piekarnika wystarczy przetrzeć delikatną szmatką.

Czyszczenie katalityczne

Wkład katalityczny o porowatej powierzchni zbiera tłuszcz gromadzący się na ściankach w trakcie przygotowywania posiłku. Wystarczy włączyć  program czyszczenia, Piekarnik nagrzewa się do temperatury 350°C, dzięki czemu zabrudzenia się utleniają. Po zakończonym czyszczeniu wkłady należy wyjąć i umyć.

 

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*