Jak wykorzystać w kuchni przetwory z owoców?

Od wielu lat w kuchni wykorzystuje się najróżniejsze przetwory, w tym także te z owoców. Przydają się one w procesie przygotowywania zarówno potraw mięsnych, jak i smacznych deserów.

Przetwory z owoców jako dodatek do ciast

W jaki sposób możesz wykorzystać przetwory z owoców w swojej kuchni? Pierwszym skojarzeniem zazwyczaj są ciasta. To właśnie do nich najbardziej będą pasowały przetwory z owoców, które być może posiadasz w swoich zapasach.

Powidła ze śliwek to produkt, który praktycznie każdy ma w swoim domu. W przypadku wypieków, możesz wykorzystać je do przełożenia chociażby pierników. Ze względu na swój słodko-kwaśny smak, nadają się one także doskonale do ciast korzennych, miodowników czy też do ciast czekoladowych. Z powodzeniem możesz także wykorzystywać je do kruchych ciasteczek, celem ich przełożenia.

Własnoręczne przygotowywanie powideł, jest dość pracochłonne. Być może nie zawsze masz dostęp do dobrej jakości śliwek, aby móc je przygotować. To jednak nie oznacza, iż musisz rezygnować z wykorzystywania ich w swojej kuchni. Wiele sklepów oferuje bowiem w swoim asortymencie bardzo dobrej jakości powidła. Takie produkty można nabyć między innymi w Schronisku Smaków słynnej restauratorki – Magdy Gessler ( https://www.spizarnia.schroniskosmakow.pl/produkty/syropy-konfitury-owoce.html). Wśród produktów znaleźć możesz różnorodne przetwory na bazie owoców, które cechuje krótki skład, pozbawiony konserwantów czy też barwników. 

W przypadku konfitur z malin, jagód czy też truskawek, dobrym pomysłem jest także stosowanie ich jako nadzienia. Możesz nadziewać tego typu konfiturami rogaliki, pączki czy też kruche ciastka. W ten sposób konfitury wykorzystać możesz na zimno, jednak na ciepło także są one w stanie zdać test. W przypadku nadziewania konfiturami ciasta francuskiego czy też wypieków drożdżowych, mających wysoką temperaturę pieczenia, takie konfitury nie ulegają zepsuciu. Ich smak pozostaje niezmienny, a  konsystencja po wystygnięciu ciasta, znów staje się bardziej zwarta.

Jak korzystać z syropów na bazie owoców?

Prócz typowych przetworów na bazie owoców jakimi są konfitury, dżemy czy też powidła, powstają z nich także syropy. Jak możesz wykorzystać je w swojej kuchni? Tego typy syropy z powodzeniem możesz dodawać do budyniu czy też do kaszy manny, wzbogacając ich smak.

Ze względu na to, iż w takich syropach znajduje się wiele bardzo cennych wartości odżywczych, można pić je także w połączeniu z wodą czy też z herbatą.

Syropy możesz także wykorzystać do dekorowania ciasteczek, tortów czy też innych deserów, przykładowo lodowych. W przypadku naleśników na słodko, mogą być one dla ciebie idealnym dodatkiem wyważającym smak. W przypadku gęstych i słodkich syropów, czasem mogą one stanowić jedyny dodatek do naleśników czy też pancake, przygotowywanych na szybko.

Czy syropy można jednak wykorzystywać tylko i wyłącznie do deserów? Zdecydowanie nie. Choć może wydawać ci się to połączeniem dość nietypowym, różnego rodzaju syropy świetnie komponują się również z mięsami. Do grillowanych mięs bądź też pieczeni, zastosować można syrop z żurawiny bądź też z malin. Kwaskowy posmak połączony ze słodkością syropu i wytrawnym smakiem mięsa, może odmienić twoje kuchenne przyzwyczajenia i do tej pory wykorzystywane w niej smaki.

Wykorzystywanie przetworów na bazie owoców w kuchni, jest starą praktyką, z której czerpały być może od lat kobiety w twojej rodzinie. Kupując produkty z dobrych źródeł i o czystym składzie, zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i wprowadzisz prawdziwą rewolucję w swojej kuchni.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*