Gołąbki z kaszą jaglaną i pieczarkami

Mała wariacja na temat klasycznych gołąbków – gołąbki z kaszą jaglaną, mięsem mielonym z szynki i farszem pieczarkowym. Tym samym, którym się zachwycałam przy niedawnych pizzerinkach z kapustą i pieczarkami. Nadzienie umieszczałam w liściach kiszonej kapusty, o której pisałam już niegdyś w poście z przepisem na chorwacką sarmę. Okazuje się, że główki ukiszonej kapusty możemy jednak kupić w Polsce. Jeśli jednak nie ma ich w Twoim warzywniaku, nie przejmuj się. Możesz użyć zwykłą białą kapustę lub kapustę włoską. A kaszę jaglaną zastąpić kaszą gryczaną, jęczmienną lub ryżem. Każda wersja będzie dobra. Nic się też nie stanie jeśli nie dodacie farszu pieczarkowego (robiłam i tak), albo wymienicie go na podsmażone pieczarki, tudzież inne grzyby.

Gołąbki z kaszą jaglaną i pieczarkami
Gołąbki z kaszą jaglaną i pieczarkami.

Przelej kaszę jaglaną na sitku wrzącą wodą. Dodaj do gotującego się bulionu i gotuj na małym ogniu do wchłonięcia płynu. W międzyczasie podsmaż na łyżce oleju drobno posiekaną cebulę. Dodaj przeciśnięty przez praskę czosnek. Połącz z mięsem i kaszą. Dodaj przyprawy i dokładnie wymieszaj, najlepiej ręką. Na koniec wmieszaj farsz pieczarkowy (ten już lepiej łyżką). Umieszczaj farsz w liściach kapusty. Zwijaj jak typowe gołąbki. Umieść gołąbki  w garnku. Zalej bulionem, dodaj koncentrat i duś na małym ogniu. Jeśli masz tylko jedną warstwę gołąbków wystarczy 30 minut duszenia.

Gołąbki z kaszą jaglaną i pieczarkami
Gołąbki z kaszą jaglaną i pieczarkami w przekroju.

3 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*