TWIST OFF, czyli Dzień Twórczości Słoikowej

Restauracja SPOT. i „Bułka z Masłem”. To połączenie, które po prostu gwarantuje wyśmienitą zabawę. SPOT. znacie m.in. z ubiegłorocznych warsztatów z serami i kuchnią molekularną, a „Bułkę z Masłem” z niedawnych warsztatów w ramach Trzech Znaków Smaku.

W minioną niedzielę SPOT i Bułka wspólnie stworzyli świetne wydarzenie – TWIST OFF, którego ideą było nadanie drugiego życia zwykłemu słoikowi.

UWAGA! WIĘCEJ ZDJĘĆ ZAMIEŚCIŁAM W GALERII NA FACEBOOKU.

A tu jest film video z wydarzenia:

Impreza rozpoczęła się od warsztatów „Co wynika ze słoika?”, prowadzonych przez Dominikę i Tomka założycieli „Bułki z Masłem”. Ich temat przewodni stanowiło nowe wcielenie słoika. Mogliśmy się przekonać o tym, że ten niepozorny przedmiot ma tysiące zastosowań. Prowadzący opowiedzieli nie tylko o ich historii i standardowych funkcjach użytkowych, ale także o tych zupełnie nowych, niespodziewanych.

Bułka z masłem w SPOT

A potem… mogliśmy wyzwolić swoją kreatywność by samodzielnie wykonać lampę. Przyznam, że wśród farb, sznurków, drutów i wielu innych gadżetów czułam się znacznie mniej pewnie niż wśród garnków. Ale dzięki wsparciu Dominiki i Tomka coś tam udało mi się stworzyć.

warsztaty w SPOT Poznań

Wnętrze mojej lampy uczyniłam prostym i trochę cukierkowym – okleiłam je od środka papierem do Origami. Na zewnątrz miał być klosz z pasków korka splecionych jak wierzch szarlotki. Zadanie okazało się znacznie trudniejsze niż się spodziewałam, ale coś tam ostatecznie wyszło 🙂

Po warsztatach przeniosłam się do środka restauracji, gdzie wprost zaroiło się od słoików. Rozstawiły się bowiem targi  twórczości słoikowej – świetna okazja by spróbować, ocenić, kupić lub wymienić się tym wszystkim, co zmieści się w słoiku. Ja przygotowałam skromne (ale bardzo smaczne) serniczki jagodowe z nutą cytrusów wyłącznie do rozdania i wymiany.

Serniczki jagodowo-cytrynowe
Moje serniczki jagodowe z nutą cytrusów

Inny jednak wykazali się znacznie większym profesjonalizmem. Sami spójrzcie – zarówno na pomysły jak i aranżacje naprawdę robią wrażenie!

Domowa granola
Domowa granola Małgosi Minty
Dropsy żurawinowe
Dropsy żurawinowe
Sól cytrusowa i syrop żurawinowy
Sól cytrusowa i syrop żurawinowy
Bezglutenowe ciasto czekoladowe
Bezglutenowe ciasto czekoladowe
Zawekowane zupy i dania główne
Zawekowane zupy i dania główne
Czatnej z zielonych pomidorów
Czatnej z zielonych pomidorów
Kruche ciasteczka z powidłami
Kruche ciasteczka z powidłami

Targi nie zakończyły cyklu atrakcji. W programie znalazło się też otwarte spotkanie z Martą Dymek (autorką bloga Jadłonomia) połączone z degustacją jej wegańskich przetworów oraz DŻEM SESZN, czyli spontaniczna improwizacja muzyczna na temat smaków.

Podsumowując – TWIST OFF udał się znakomicie i z pewnością udowodnił, że w słoiku można zamknąć prawie wszystko, niekoniecznie przetwory.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*