Domowa Nutella z brandy

Dziś przedstawiam domowej roboty Nutellę, której zdjęcie zdołałam zrobić… jak już jej nie było. Zniknęła naprawdę w okamgnieniu, w świąteczny poranek. No cóż, wyszła naprawdę super. Przyrządziłam ją podczas warsztatów zorganizowanych dla Przyjaciół Winiary z przepisu na trufle z chili. Zamiast chili dodałam jednak duuużo brandy i więcej śmietanki. Możesz jednak pozostać przy oryginalnych proporcjach (moje zmiany podaję w nawiasach) i ulepić z masy kuleczki.

Domowa nutella z brandy

  • 100 g śmietanki 36% (dałam ok. 200 ml)
  • 300 g groszków czekoladowych (z kuwertury)
  • brandy (do smaku)
  • 150 g masła w temperaturze pokojowej

W rondlu podgrzej śmietankę nie doprowadzając do wrzenia. Następnie dodaj czekoladę i dokładnie wymieszaj. Gdy składniki się połączą wmieszaj masło oraz brandy. Po uzyskaniu gładkiej masy przełóż ją do słoika.

Jeśli pragniesz uzyskać trufle przełóż masę do płaskiego naczynia i schłodź w lodówce. Gdy zastygnie nabieraj łyżeczką małe porcje i formuj kulki, które następnie otaczaj w kakao, wiórkach kokosowych lub orzechach.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*