Woda z filtra – moja opinia

W tym wpisie zaprezentuję kilka słów mojej opinii dotyczącej filtra do wody Puricom Stella, który zawitał w mojej kuchni w okolicach Dnia Kobiet.

Puricom Stella - recenzja (4)

Wcześniej miałam do czynienia wyłącznie z filtrem dzbankowym, z którego korzystają Rodzice (i są zadowoleni). Filtr, który widzisz powyżej to urządzenie bardziej zaawansowane i przede wszystkim wygodniejsze oraz bardziej ekonomiczne w użytkowaniu. Ale co najważniejsze – oczyszczona w nim woda sprawia, że herbata i kawa po prostu smakuje lepiej, a na powierzchni napoju nie pojawia się charakterystyczna „oleista” powłoka. Zresztą zerknij na zdjęcie.

Puricom Stella - recenzja (2)

Puricom Stella - recenzja (1)

Chyba nie muszę pisać, która herbata została przygotowana z kranówki, a która z wody z filtra, prawda? Widać to doskonale po klarowności płynu i osadzie na dnie kubka. Przyznam, że mnie ten widok przekonał do filtrowanej wody.

A teraz trochę o technikaliach. Zestaw Puricom Stella składa się z:

– kilku filtrów do wody

Puricom Stella - recenzja (5)

– zbiornika na przefiltrowaną wodę

Puricom Stella - recenzja (3)

– wszelkich akcesoriów (zaworów, uszczelek itp.)

– eleganckiego kraniku, który instaluje się obok „zwykłego” kranu

Puricom Stella - recenzja (6)

Wspomniany w ostatnim punkcie kranik obraca się wokół własnej osi, przez co z łatwością można nim „manipulować”. Dzięki temu w żaden sposób nie przeszkadza on np. przy zmywaniu. Poza tym łatwo nalewa się z niego wodę do dużych garnków albo wąskich butelek.

Jak działa filtr?

Woda miejska w pierwszym etapie oczyszczania dostaje się na filtry węglowe, które pozbawiają ją chloru i wielu niepożądanych substancji organicznych. Następnie zostaje przepompowana przez system membran działających na zasadzie odwróconej osmozy.

Puricom Stella - recenzja (9)

Co to oznacza? Po prostu woda trafiająca na półprzepuszczalną membranę osmotyczną (pod ciśnieniem) wywiera na nią nacisk, przez co jest w stanie stosunkowo szybko „przejść” przez jej mikropory. Zanieczyszczenia organiczne i większość soli są za duże aby „przecisnąć” się przez otwory o wielkości 0,0001 mikronów, więc zostają usunięte do kanalizacji. Tym sposobem pojawiająca się w kraniku woda osmotyczna cechuje się zredukowaną ok. 90% zawartością zbędnych pierwiastków oraz związków chemicznych.

Dzięki temu odczuwa się wyraźną poprawę smaku wody. Nie ma w niej dziwnych posmaków, a kamień w czajniku prawie się nie osadza.

Więcej na temat filtra możesz dowiedzieć się w sklepie KrainaWody.pl lub z prezentacji zamieszczonej na YouTube:

Na koniec jeszcze podsumuję kilka kwestii związanych z użytkowanie filtra Stella Puricom:

– Według producenta filtry w urządzeniu należy wymienić po upływie roku, czyli roczny koszt eksploatacji urządzenia to ok. 74 zł (http://www.krainawody.pl/585-zestaw-green-filter-do-osmozy-puricom-stella.html).

– Istnieje możliwość podłączenia filtra Puricom Stella do kostkarki lodu znajdującej się w lodówce.

– Woda z filtra przedłuża życie małym urządzeniom AGD w których jest stosowana, czyli żelazku i czajnikowi.

Podsumowując – ja jestem na tak, jeśli chodzi o filtry do wody! Zachęcam gorąco do korzystania z tych zdobyczy techniki 🙂

Puricom Stella - recenzja (8)

9 komentarzy

 1. Zachęcam do obejrzenia:

  Dr Leonard Coldwell – To jest najzdrowsza woda do picia [
  https://youtu.be/V84N_5JudaY

  Czipowanie ludzi – konsekwencją wiadomo, że będzie całkowita kontrola nad ludźmi, w każdej chwili zablokowanie dostępu do gotówki, bo za rachunki i zakupy będziemy płacić czipami…a to wszystko robione pod płaszczykiem bezpieczeństwa. https://youtu.be/zbABszxPlMg

  Jeden filmów o Nowym Porządku Świata, który powinien obejrzeć każdy
  KONIEC GRY Alex Jones – Lektor PL -https://youtu.be/YOw8sMHwlSw

 2. Przeczytałam recenzję jakiś czas temu, chodził mi po głowie zakup, Stella kusiła…… no i kupiłam. Nie żałuję 😉 dobry zakup.

 3. Dostałam od znajomych na imieniny w zeszłym tygodniu bo dużo trułam o kiepskiej jakości kranówce. Jak zobaczyłam pudełko trochę się przeraziłam, że nie damy rady z montażem i trzeba będzie inwestować w hydraulika. Na cale szczęście wszystko się dobrze skończyło, a woda jest ekstra!

 4. A czy jesteś w stanie napisać recenzję tego filtra. Dostałaś go na Dzień Kobiet a mamy już prawie połowę sierpnia więc użytkujesz go już ładnych parę miesięcy. Stąd też moja prośba bo ja oraz zapewne większość Twoich stałych czytelniczek jest ciekawa jak po tym okresie Twoje odczucia. Czy nadal polecasz filtr odwrócona osmoza Puricom Stella jako filtr kuchenny ?

  • Jak najbardziej. Szczególnie teraz, latem, przy upałach się przydaje. Nie trzeba targać litrów wody butelkowanej. Wlewamy sobie wodę do dzbanka, dodajemy jakąś cytrynę, ogórka czy coś takiego, wstawiamy do lodówki i mamy zawsze zimny napój, praktycznie bezkosztowo. I nie musimy wynosić pustych butelek.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*