Lekki pasztet mięsny z buraczkami

Lekki pasztecik mięsny, któremu smaku nadaje nowość od Winiary – krajanka buraczkowa w koncentracie z przyprawami. Teoretycznie do zupy buraczkowej, ale jak widać poniżej, może znaleźć również inne fajne zastosowania. Gorąco polecam ten przepis osobom, które niepewnie czują się w przyprawianiu. W tym przypadku nie trzeba martwić się o ilość soli czy ziół.

Pasztet będzie idealny na obiad, z ziemniakami i surówką albo (mniej klasycznie, tak jak u mnie) z makaronem z pieczoną ciecierzycą, kukurydzą i natką pietruszki. Świetnie sprawdzi się także na zimno, jako dodatek do kanapki – np. z majonezem. Resztki można również zapiec z żółtym serem na bagietce, na ciepłą i aromatyczną kolację.

Pasztet mięsny z buraczkami

  • ok. 1/4 szklanki mleka
  • bułka tarta – tyle ile wchłonie płyn
  • 500 g mięsa mielonego z szynki
  • 1 opakowanie krajanki buraczkowej w koncentracie z przyprawami Winiary

Podgrzej mleko w niewielkim rondlu. Dodaj bułkę tartą, w takiej ilości aby otrzymać gęstą masę. Połącz otrzymaną masę z mięsem mielonym i krajanką buraczkową Winiary. Najlepiej jest zrobić to ręką – składniki dobrze się wtedy ze sobą wymieszają.

Przełóż całość do niewielkiej foremki keksowej wyłożonej papierem do pieczenia. Wstaw do średnio gorącego piekarnika i piecz ok. 45 minut. Podawaj na ciepło lub na zimno.

Pasztet mięsny z buraczkami

Pasztet mięsny z buraczkami

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*