Deser lodowy z korzennymi wiśniami na ciepło i wiśniówką

Latem pokazywałam bardzo owocowy deser z super lodami Carte d’Or Chocolate Brownie. Dziś te same lody przedstawiam w zimowo-świątecznej odsłonie. Z ciepłymi wiśniami połączonymi z korzennymi przyprawami oraz wiśniówką. Zestaw kapitalny, który gorąco polecam za chłodne dni. Lody wszak zawsze smakują, nie tylko w lipcu i sierpniu.

Teraz możemy nawet kupić Carte d’Or Chocolate Brownie w świątecznym opakowaniu.

Carte d'Or Chocolate Brownie w świątecznym opakowaniu

Carte d’Or, marka deserów lodowych od lat słynąca z głębokich i zmysłowych smaków, wysokiej jakości składników i zaskakujących połączeń smakowych.

Carte d’Or Chocolate Brownie to przepyszne czekoladowe lody z kawałkami ciastka brownie, polane czekoladowym sosem. Deser ułożony jest w opakowaniu w postaci sześciu gotowych do nałożenia rozetek. Dzięki temu w zaledwie kilka sekund możemy cieszyć się w domu ekskluzywnym deserem rodem z najwspanialszych kawiarni – doskonałej jakości i pięknie podanym. Pojemność: 900 ml. Sugerowana cena detaliczna: 18,49 zł.

Carte d'Or Chocolate Brownie z korzennymi wiśniami i wiśniówką (2)

Poniżej zaprezentowany deser jest idealny podawany samodzielnie, ale może stać się także dodatkiem do naleśników lub gofrów.

Carte d'Or Chocolate Brownie z korzennymi wiśniami i wiśniówką (4)

  • 1 słoik wydrylowanych wiśni w kompocie*
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
  • mieszanka przypraw korzennych z przepisu na domową przyprawę korzenną (wersja 1) – do smaku
  • wiśniówka – do smaku (opcjonalnie)
  • lody Carte d’Or Chocolate Brownie

* doskonałe będą również wiśnie mrożone – trzeba tylko dodać do nich trochę wody i cukru. Wiśnie można też zastąpić śliwkami mrożonymi lub z kompotu. Do korzennych przypraw będą też pasować świeże gruszki. Uwaga!

Umieść wiśnie w rondlu, odlewając ok. 1/2 szklanki płynu.  Do płynu dodaj mąkę ziemniaczaną oraz przyprawy i dokładnie wymieszaj. Przelej do rondla i całość zagotuj. Gotuj 1-2 minuty  (mieszając co jakiś czas) by pozbyć się smaku surowej mąki. Następnie dodaj wiśniówkę.

Gotowe wiśnie wyłóż do pucharów. Dodaj rozetki lodów Carte d’Or Chocolate Brownie i od razu podawaj.  Możesz udekorować deser liśćmi mięty lub melisy.

Carte d'Or Chocolate Brownie z korzennymi wiśniami i wiśniówką

Carte-d'Or-Chocolate-Brownie-z-korzennymi-wiśniami-i-wiśniówką-(1)

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*