Brownie idealne

Folię z papierem do pieczenia Jana Niezbędnego zastosowałam również do pieczenia ciast. Ten produkt idealnie nadaje się w szczególności do ciast bardzo lekkich (typu ptasie mleczko, ciast z galaretką, budyniem, puddingów), ciast z kremami oraz ciast ciężkich, takich jak brownie, które trudno wyjmuje się z foremki (w ostatnim przypadku ze względu na ciężar). Ponieważ folia z papierem jest zdecydowanie bardziej wytrzymała niż sam papier, pozwala na łatwe wyciągniecie ciasta z blaszki, a następnie jego krojenie na zewnątrz. Dzięki temu kawałki są zdecydowanie równiejsze. Co ważne, po użyciu papieru z folią Jana Niezbędnego blaszka jest czuściutka!

  • 300 g czekolady deserowej (60% kakao)
  • 250 g masła
  • 4 jaja
  • 300 cukru
  • 180 g mąki pszennej
  1. Czekoladę i masło umieść w kąpieli wodnej (czyli w misce stojącej na garnku z wrzącą wodą) i roztop. Odstaw do przestygnięcia.
  2. Jaja ubij z cukrem na puszystą masę. Dodaj przestudzoną czekoladę z masłem, a następnie delikatnie wmieszaj przesianą mąką.
  3. Ciasto przelej do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia z folią Jana Niezbędnego. Klasyczne brownie piecze się w foremce kwadratowej o wymiarach ok. 24 x 24 cm, ale możesz użyć formy dowolnych wymiarów.
  4. Piecz ciasto ok. 30-40 minut w temperaturze ok. 160° Nie sprawdzaj ciasta patyczkiem ponieważ ten nie powinien być suchy. Idealne brownie to takie, które jest bardzo wilgotne w środku.
  5. Po dokładnym wystudzeniu wyjmij ciasto z blaszki i pokrój na równe kwadraty. Udadzą się zdecydowanie lepiej niż gdyby kawałki były wyciągane pojedynczo z blaszki.

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*