Sałatka z gorgonzolą i truskawkami

Kilka dni temu odkryłam, że truskawki w wytrawnej sałatce mogą smakować zadziwiająco dobrze. Swoim spostrzerzeniem zapragnęłam podzielić się z przyjaciółkami. Wczorajsza kolacja była ku temu doskonałą okazją. Zrobiłam sałatkę podobną do tej sałatki z truskawkami i fetą. Zamiast fety użyłam jednak gorgonzoli, a zamiast balsamicznego vinaigrette’u, dodałam francuski sos sałatkowy. I trafiłam w dziesiątkę. Truskawki świetnie przełamują wyrazisty smak gorgonzoli, łagodny dressing podkreśla smak całości… Zgodnie uznałyśmy, że sałatka była super. Myślę, że pasowałyby do niej również orzechy włoskie. Ale nie mogłam tego jednak sprawdzić empirycznie bo wpadłam na ten pomysł jak sałatki już nie było.

  • bukiet sałat z rukolą
  • zielony ogórek
  • ser gorgonzola
  • truskawki
  • sos sałatkowy francuski Knorr’a lub klasyczny vinaigrette

Wyłóż sałatę na półmisek. Dodaj plasterki ogórka, pokrojony w kostkę ser gorgonzola oraz pokrojone w ósemki truskawki. Polej sosem sałatkowym przygotowanym wg przepisu na opakowaniu. Możesz też przyrządzić własny vinaigrette.

1 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres mailowy nie bedzie opublikowany.

Możesz użyć języka HTML w postaci takich tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*